وزارت امور مهاجرین و عودت‌کننده‌گان امارت اسلامی اعلام کرده است که برای رسیده‌گی به وضعیت و مشکلات مهاجران افغانستان در کشورهای همسایه، نشست چهارجانبه برگزار می‌کند.

این نشست قرار است ماه آینده میان مقام‌های افغانستان، ایران، پاکستان و کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهنده‌گان برگزار ‌شود.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

مسئولان وزارت امور مهاجرین و عودت‌کننده‌گان می‌گویند که قرار است در این نشست روی مشکلات مهاجران افغانستان گفت‌وگو و برای رسیده‌گی به وضعیت آنان راه‌های حل جست‌وجو شود.

این در حالی‌ست که در هفته‌های پسین مشکلات مهاجران افغانستان در کشورهای همسایه افزایش یافته است.

نوارهای ویدیویی و تصویری که در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود، نشان می‌دهد که مهاجران افغانستان از سوی نیروهای امنیتی و برخی از شهروندان ایران مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند.

به‌دنبال پخش نوارها از اذیت و آزار مهاجران افغانستان در ایران، شماری از شهروندان در کابل و ولایت‌های هرات و خوست در مقابل نماینده‌گی‌های ایران دست به اعتراض زدند. معترضان در هرات دروازۀ کنسولگری ایران را آتش زدند و به ساختمان آن سنگ پرتاب کردند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در واکنش‌ها به این اعتراضات، وزارت خارجۀ ایران کاردار سفارت افغانستان در تهران را احضار کرد. سفارت این کشور نیز ویدیوهای پخش‌شده را توطئه برای تیره‌ساختن روابط دو کشور خواند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: