هیئت وزارت امور مهاجرین و عودت‌کنندگان، به هدف اشتراک در نشست چهارجانبه در باره‌ی مهاجران افغان، صبح امروز (شنبه، ۱۹ قوس) عازم ایران شد.

این نشست چهارجانبه، برای بررسی مشکلات شهروندان مهاجر افغانستان در کشورهای همسایه، میان نمایندگان سازمان ملل متحد، ایران، پاکستان و امارت اسلامی، فردا در تهران برگزار می‌شود و برای پنج روز ادامه خواهد داشت.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

عبدالرحمان راشد، معین مسلکی و فنی وزارت امور مهاجرین و عودت‌کنندگان، هدف از برگزاری این نشست را، بررسی امکان‌های بازگشت داوطلبانه‌ی مهاجران افغان به کشور عنوان می‌کند.

او می‌گوید: «نشست چهارجانبه فردا با نمایندگان سازمان ملل متحد، ایران، پاکستان و امارت اسلامی در تهران برگزار می‌شود و هدف آن، رسیدگی به مشکلات مهاجران و کار روی یک شیوه‌ی بازگشت داوطلبانه‌ی مهاجران به کشور است.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

مسئولان وزارت امور مهاجرین و عودت‌کنندگان، می‌گویند که برای آن شمار از مهاجرانی که داوطلبانه به کشور بازگردند، سرپناه و فرصت‌های شغلی فراهم خواهد شد.

بر اساس آمار این وزارت، اکنون شش میلیون و ۵۰۰ هزار شهروند افغانستان در ایران و پاکستان مهاجر استند که در شماری از موارد با خشونت‌های روانی و فیزیکی روبه‌رو اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: