شماری از باشنده‌گان لوگر، اعضای جامعۀ مدنی و خانواده‌های قربانیان روی‌داد انفجار موتر بمب‌گذاری‌شده، در شهر پل‌علم چادر اعتراضی برپا کرده‌اند.

آنان این چادر را برای غم‌شریکی با خانواده‌های قربانیان، صلح پایدار و نیز بررسی همه‌جانبۀ روی‌داد شام جمعۀ گذشته در این ولایت، برپا کرده‌اند.

اعتراض‌کنند‌ه‌گان انفجار موتر بمب‌گذاری‌شدۀ جمعۀ گذشته در این ولایت را محکوم می‌کنند و از طرف‌های درگیر می‌خواهند که از جنگ دست بردارند و به صلح و آتش‌بس دایمی رو بیاورند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

محمداکرم احمدزی، نمایندۀ معترضان می‌گوید که این چادر اعتراضی را برای محکوم‌کردن روی‌دادهای خونین اخیر لوگر و دیگر ولایت‌های کشور و نیز ایجاد صلح و آتش‌بس دایمی برپا کرده‌اند.

او از حکومت می‌خواهد که امنیت مردم و نهادهای عامه را تأمین کند و از طالبان مسلح می‌خواهد که به زنده‌گی شهروندان توجه و از انفجار در مکان‌های عمومی خودداری کنند.معترضان می‌افزایند، تا زمانی که حکومت و طالبان درخواست‌های‌شان را نپذیرفته‌اند، دست از اعتراض بر نمی‌دارند.

لاروخان و محمداسماعیل، دو تن از باشنده‌گان لوگر از طرف‌های درگیر می‌خواهند که جنگ را خاتمه دهند و از مردم‌کشی دست بردارند. آنان از حکومت و طالبان نیز می‌خواهند که باهم صلح و آتش‌بس کنند تا شهروندان کشور آسیب نبینند.

این در حالی‌ست که شام جمعۀ گذشته هم‌زمان با افطار یک موتر پُر از مواد انفجاری نوع مازدا در مهمان‌خانۀ باشنده‌گان ولسوالی ازرۀ ولایت لوگر در شهر پل‌علم انفجار کرد که در نتیجۀ آن ۲۴ تن کشته و ۱۱۰ تن دیگر زخمی شدند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: