شماری از باشنده‌گان پکتیکا می‌گویند که در شماری از ولسوالی‌های دوردست این ولایت، شفاخانه‌یی برای درمان بیماران وجود ندارد و در برخی ولسوالی‌هایی که شفاخانه‌ وجود دارد، با کم‌بود پزشک و دارو روبه‌رو اند.

باشنده‌گان مرکز و برخی ولسوالی‌های  ولایت پکتیکا در گفت‌وگو با سلام‌وطندار ابراز نگرانی می‌کنند که برای دست‌رسی به خدمات صحی، با مشکلات روبه‌رو اند. آنان از امارت اسلامی می‌خواهند که به مشکلات‌شان رسیده‌گی کند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

حاجی توکل، یک تن از باشنده‌گان ولایت پکتیکا می‌گوید: «در بعضی مناطق اصلاً شفاخانه وجود ندارد. در جاهایی هم که شفاخانه وجود دارد، از پزشکان مسلکی اصلاً خبری نیست. ما مجبور هستیم مریضان خود را از ولسوالی‌های دوردست به مرکز انتقال دهیم، این برای مریضان خیلی مشکل‌ است.»

حاجی شیرخان، یک تن از باشنده‌گان ولسوالی ورممی ولایت پکتیکا، نیز می‌گوید که جنگ‌های دو دهۀ پسین آنان را از تمام امکانات محروم کرده است. او از حکومت کنونی و جامعۀ جهانی می‌خواهد که به وضعیت معارف، صحت و زراعت این ولایت توجه و کمک‌های بشری را به آنان فراهم کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

با این حال، محب‌الله حماس، معاون والی پکتیکا، مشکلات صحی باشنده‌گان برخی از مناطق و ولسوالی‌های این ولایت را می‌پذیرد و از تلاش‌ها برای حل هر چه زودتر این مشکلات خبر می‌دهد.

باشنده‌گان پکتیکا در حالی از نبود امکانات صحی در این ولایت شاکی‌اند که پیش از این، سازمان‌های بین‌المللی بارها از سقوط نظام صحی افغانستان هشدار داده و گفته‌اند در صورتی که به این بخش توجه لازم نشود، ممکن است فاجعه رخ دهد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: