شماری از بیماردارانی که برای درمان بیماران‌شان به شفاخانۀ ولایتی غور مراجعه کرده‌اند و هفته‌ها می‌شود که در انتظار صحت‌یاب‌شدن بیماران‌شان‌اند، از کم‌بود بستر، دارو و امکانات صحی در این شفاخانه شکایت دارند.

آنان می‌گویند که بیماران‌شان به‌دلیل کم‌بود تخت در هر بستر سه تا چهار بیمار زیر درمان قرار می‌گیرند که این روند ارائۀ خدمات صحی را با مشکل روبه‌رو کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

ماه‌گل، یک تن از بیماران، می‌گوید: «به همین چپرکت ما چهار مریض هستیم، پایوازها هم که هیچ. همه مریض ها مردم‌های غریبی هستیم، ما در کجا شویم، نه هم دوا/دارو یافت می‌شود. امروز صبح به همین جا سه چهار طفل فوت کرده و از همین شفاخانه بردندشان.»

از سویی هم، محمدموسی الفت، یکی از پزشکان شفاخانۀ ولایتی غور می‌گوید که روزانه صدها بیمار به این شفاخانه مراجعه می‌کنند که بیش‌تر آنان را کودکان شکل می‌دهند. به گفتۀ او، به‌دلیل کم‌بود امکانات صحی و نبود برق و اکسیژن در شفاخانه، شماری از کودکان نیز جان باخته‌اند.

در همین حال، عبدالاحمد نوری، رئیس شفاخانۀ ولایتی غور نیز کم‌بود بستر، منابع بشری و بی‌کیفیت‌بودن داروهای فرستاده‌شده از سوی یک شرکت هندی و دو شرکت پاکستانی را می‌پذیرد، اما می‌گوید که آنان تمام مشکلات این شفاخانه را با مقام‌های مرکزی شریک کرده‌اند و در تلاش رفع آن هستند.

شفاخانۀ ولایتی غور دارای ۱۰۰ بستر است. اما به گفتۀ مسئولان صحی غور، هم‌اکنون بیش از ۲۰۰ تن در این شفاخانه زیر درمان قرار دارند که تداوم این وضعیت روند عرضۀ خدمات صحی را مختل کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: