عاصم افتخاراحمد، سخنگوی وزارت امور خارجۀ پاکستان، گفته که هدف‌قراردادن جامعۀ هزاره و شیعه در افغانستان از طریق اقدامات هراس‌افگنانه یک نگرانی جدی‌ست.

سخنگوی وزارت امور خارجۀ پاکستان، امروز انفجارهای روز گذشته در مزارشریف، مرکز ولایت بلخ را به‌شدت نکوهش و با خانواده‌های قربانیان روی‌داد ابراز هم‌دردی کرده است.

در خبرنامه‌یی که از سوی وزارت امور خارجۀ پاکستان پخش شده، این حمله‌ها تلاشی برای برهم‌زدن صلح و ثبات در افغانستان عنوان شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در خبرنامه، وزارت امور خارجۀ پاکستان از جامعۀ جهانی خواسته است که تمام پشتی‌بانی‌ها و کمک‌های ممکن را به افغانستان در مبارزه با هراس‌افگنی و غلبه بر این چالش‌ها ارائه دهد.

در همین حال، سفارت ترکیه در کابل هم امروز با پخش خبرنامه‌یی انفجارهای روز گذشته در شهر مزارشریف را تقبیح و محکوم کرده است. سفارت ترکیه در کابل گفته این حمله‌های «غیرانسانی» را که در این اواخر افزایش یافته است، به‌شدت محکوم می‌کند.

حامد کرزی، رئیس‌جمهور پیشین افغانستان و عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحۀ ملی دولت پیشین، نیز این انفجارها را به شدیدترین الفاظ تقبیح و محکوم کرده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

کرزی در واکنش به این انفجارها، آن را «جنایت ضد بشری» خوانده و کار دشمنان صلح و آرامش مردم افغانستان و در تضاد با تمام اصول و ارزش‌های انسانی و اسلامی دانسته است.

گروه دولت اسلامی (داعش) مسئولیت دو انفجار پی‌هم شام گذشته در مربوطات حوزه‌های سوم و دهم امنیتی شهر مزارشریف را برعهده گرفته است. در نتیجۀ این انفجارها، ۹ غیرنظامی کشته و ۱۳ تن زخمی شدند.

پیش از این نیز مسئولیت بیش‌تر حمله‌ها و انفجارها علیه هزاره‌ها و شیعه‌ها در کابل، بلخ، کندز، کندهار و شماری دیگر از ولایت‌ها را، گروه داعش برعهده گرفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: