مسئولان امنیتی بلخ از کشته‌شدن ۹ تن و زخم‌برداشتن ۱۳ تن در نتیجۀ دو انفجار پی‌هم در مربوطات حوزه‌های سوم و دهم امنیتی شهر مزارشریف، مرکز این ولایت خبر داده‌اند. این انفجارها حوالی ساعت ۷ شام امروز در محلۀ شیعه‌نشین مرکز شهر مزارشریف رخ داده‌اند.

محمدآصف وزیری، سخنگوی فرماندهی امنیۀ بلخ، به سلا‌م‌وطندار می‌گوید که انفجار نخست در منطقۀ «کارتۀ آریانا»، از مربوطات حوزۀ دهم امنیتی شهر مزارشریف و انفجار دوم در پهلوی مکتب «سلطان غیاث‌الدین»، از مربوطات حوزۀ سوم امنیتی این شهر رخ داده که در نتیجۀ آن ۹ تن کشته شده و ۱۳ تن دیگر‌ زخم برداشته‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

این انفجارها دو موتر نوع مسافربری «تونس» و «فلانکوچ» را هدف قرار داده و ناشی از مواد انفجاری جاسازی‌شده در این موترها بوده است. گواهان روی‌داد تلفات این انفجارها را بیش‌تر از آمار یادشده گفته‌اند. زخمیان و کشته‌شده‌گان همه غیرنظامی‌اند.

هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این انفجارها را برعهده نگرفته است. پیش از این اما مسئولیت انفجارها در مکان‌های مذهبی و محله‌های شیعیان در مزارشریف و شماری دیگر از ولایت‌ها را، گروه دولت اسلامی (داعش) برعهده گرفته است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

این در حالی‌ست که در روزهای پسین بیش‌تر مناطق وابسته به شیعیان در شهر مزارشریف مورد حمله قرار گرفته و سبب نگرانی بسیاری از باشنده‌گان بلخ شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: