هم‌زمان با ۱۳ فبروری، روز جهانی رادیو، مسئولان برخی از رسانه‌های شنیداری در بلخ از بهای بلند برق در این ولایت شکایت دارند.

مسئولان این رسانه‌ها، امروز (سه‌شنبه، ۲۴ دلو/۱۳ فبروری)، به سلام‌وطندار می‌گویند که بهای بلند برق با توجه به شرایط بد اقتصادی و نبود برنامه‌های پشتیبان از رسانه‌ها، فعالیت آنان را با دشواری‌هایی روبه‌رو کرده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

منیراحمد بهیر، مسئول یک رادیوی محلی در بلخ، بر کاهش بهای برق در رسانه‌ها تأکید می‌کند و می‌گوید: «هنوز هم بهای بلند برق یک نگرانی جدی رسانه‌داران در بلخ است و حکومت باید برای حمایت از رسانه‌ها هم‌کاری کند و بهای برق را کاهش دهد.»

در همین حال، برخی دیگر از مسئولان رسانه‌های شنیداری در بلخ، برخورد دوگانه با رسانه‌های دیداری و شنیداری را، بخشی دیگر از چالش‌های شان بیان می‌کنند.

سیدمحمد یزدان‌پرست، مسئول یک رادیوی محلی در بلخ، می‌گوید: «مراجع خبرساز با رسانه‌ها برخورد دوگانه دارند؛ به رسانه‌های دیداری اولویت می‌دهند.»

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

از سویی هم، ذبیح‌الله نورانی، رییس اطلاعات و فرهنگ بلخ، می‌گوید که آنان برای تمام رسانه‌ها، فرصت‌های لازم را ایجاد کرده اند و به چالش بلندبودن بهای برق نیز، در آینده‌ی نزدیک رسیدگی خواهند کرد.

۱۳ فبروری به عنوان روز جهانی رادیو از سوی یونسکو نام‌گزاری شده است و از این روز همه‌ساله بزرگ‌داشت می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: