وزارت امور خارجۀ پاکستان اعلام کرده که زمان انتقال گندم کمکی هند به شهروندان افغانستان که از طریق گذرگاه عطاری_واگه انجام می‌شود، را برای دو ماه دیگر تمدید کرده است.

رسانه‌های پاکستانی گزارش داده‌اند که وزارت خارجۀ این کشور روز گذشته با پخش اعلامیه‌یی گفته است که زمان انتقال کمک‌های بشردوستانۀ هند به افغانستان از طریق پاکستان در ۲۱ مارچ به پایان رسیده بود. در اعلامیه آمده که به‌دلیل درخواست دولت هند به تمدید زمان برای تکمیل روند انتقال، این مدت برای دو ماه تمدید شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

این وزارت افزوده است که به‌عنوان بخشی از تلاش‌های صادقانۀ هند برای رسیده‌گی به بحران بشری در افغانستان، تصمیم گرفته شده است که تسهیلات برای تکمیل روند انتقال دو ماه تمدید شود.

هند در ماه اکتوبر سال گذشتۀ میلادی اعلام کرد که به‌دلیل بدترشدن وضعیت بشری در افغانستان و بحران خشک‌سالی و گرسنه‌گی در این کشور، ۵۰ هزار تُن گندم و تجهیزات طبی به این کشور کمک می‌کند که قرار بود از راه پاکستان به افغانستان انتقال شود.

پاکستان نخست با پذیرفتن هم‌کاری در این زمینه گفت که انتقال کمک‌ها باید با استفاده از موترهای باربری افغانستان انجام شود. سپس گزارش شد که این کشور به تعهد خود عمل نکرده و برای انتقال کمک‌های هند از مرز واگه به افغانستان، شرط‌هایی را مطرح کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

هند و پاکستان پس از دو ماه گفت‌وگو سرانجام بر انتقال ۵۰ هزار تُن گندم کمکی هند به افغانستان، از طریق مرز پاکستان به توافق رسیده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: