برای نخستین بار یک کارخانۀ تولید اکسیژن/آکسیجن و نیتروژن/نایتروجن در شهر شبرغان، مرکز ولایت جوزجان به فعالیت آغاز کرده است که در ۲۴ ساعت توانایی تولید ۶۰۰ بالون اکسیژن و نیتروژن را دارد.

محمدیوسف احمدی، رئیس تصدی افغان_گاز ولایت جوزجان، به سلام‌وطندار می‌گوید که دستگاه تولید اکسیژن در ساحۀ جرقدوق شهر شبرغان به ارزش چهارونیم میلیون افغانی نصب شده است. به گفتۀ او، پیش از این ولایت‌های فاریاب، سرپل، جوزجان و بلخ برای واردکردن اکسیژن با مشکلات بسیاری روبه‌رو بودند که با فعالیت این کارخانه و نصب دستگاه تولید اکسیژن، این مشکلات حل شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در همین حال، غلام‌صدیق نیازی، معاون فنی تصدی افغان_گاز ولایت جوزجان می‌گوید که هم‌اکنون این کارخانه فعالیت خود را به‌منظور رفع نیازمندی‌های چهار ولایت شمال کشور (جوزجان، فاریاب، سرپل و بلخ) آغاز کرده است و تلاش‌ها برای افزایش میزان تولید اکسیژن و نیتروژن جریان دارد.

به گفتۀ معاون فنی تصدی افغان_گاز ولایت جوزجان، ایجاد و ساخت کارخانه‌های تولیدی در کنار این‌که فرصت‌های شغلی را فراهم می‌کند، عواید خوبی را نیز به خزانۀ دولت می‌ریزد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

با این حال، شماری از باشنده‌گان جوزجان از ایجاد کارخانۀ تولید اکسیژن و نیتروژن در این ولایت استقبال می‌کنند و آن را در وضعیت کنونی که کرونا جهان را تهدید می‌کند، یک اقدام مؤثر می‌خوانند.

علی‌محمد، باشندۀ جوزجان، می‌گوید: «یک کار بسیار نیک و یک اقدام عالی‌ست که در شرایط فعلی که ویروس کرونا در حال شیوع است و یک تعداد مردم ما مبتلا به این ویروس شده‌اند، یک خدمت بسیار بزرگ است و ما از این اقدام‌شان پشتی‌بانی می‌کنیم و تاجران ملی می‌خواهیم که دست به چنین اقدام‌ها بزنند.»

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

از اکسیژن و نیتروژن برای درمان بیماران، کارخانه‌های تولیدی و پرورش ماهی کار گرفته می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: