خبرگزاری دولتی باختر از پایان درگیری میان مهاجمان مسلح و نیروهای امارت اسلامی در عبادت‌گاه اهل هنود در کابل خبر داده است.

باختر در توییترش نوشته که حمله به عبادت‌گاه اهل هنود در شهر کابل، با کشته‌شدن تمامی مهاجمان پایان یافته است.

به گفتۀ باختر، در جریان این حمله یک‌ تن از شهروندان اهل هنود جان باخته است و هفت تن دیگر زخم برداشته‌اند. باختر افزوده که در جریان عملیات پاک‌سازی، یک‌ تن از نیروهای امارت اسلامی نیز جان باخته است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

وزارت امور داخله پیش‌تر تأیید کرد که حوالی ساعت ۶:۳۰ صبح امروز (شنبه، بیست‌وهشتم جوزا)، یک گروه مسلح که تاکنون هویت آن روشن نیست به عبادت‌گاه اهل هنود در منطقۀ کارته پروان شهر کابل، حمله کرده است.

عبدالنافع تکور، سخنگوی وزارت امور داخله، در اعلامیه‌یی گفت که افراد مسلح پیش از ورود به این عبادت‌گاه، بر محافظان بمب دستی پرتاب کرده که در پی آن آتش‌سوزی رخ داده است و دو تن از محافظان زخم برداشته‌اند.

به گفتۀ او، مهاجمان قصد داشتند که یک موتر بمب‌گذاری‌شده را در میان تجمع مردم انفجار دهند، اما قبل از رسیدن به هدف، این موتر انفجار داده شده است و تلفاتی در پی ندارد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

سخنگوی وزارت داخله افزود که مهاجمان در داخل عبادت‌گاه محاصره‌اند و عملیات برای تصفیۀ ساحه ادامه دارد. هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این انفجارها را برعهده نگرفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: