مسئولان امنیتی از افزایش آمار تلفات انفجار در یک خانقاه در شهر کابل خبر داده‌اند. خالد زدران، سخنگوی فرماندهی امنیۀ کابل، به سلا‌م‌وطندار می‌گوید که امروز پس از ادای نماز جمعه در یک خانقاه در ساحۀ «سه‌راهی علاءالدین»، از مربوطات حوزۀ ششم امنیتی شهر کابل انفجار رخ داده است.

سخنگوی فرماندهی امنیۀ کابل می‌افزاید که در نتیجۀ این انفجار ۱۰ تن کشته شده و ۳۰ تن دیگر زخم برداشته‌اند. زخمیان و کشته‌شده‌گان همه غیرنظامیان‌اند. خالد زدران می‌گوید‌ که منسوبان کشفی و امنیتی بررسی‌ جدی‌شان در پیوند به این روی‌داد را آغاز کرده‌اند. نوعیت این انفجار هنوز روشن نشده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

عصر امروز عبدالنافع تکور، سخنگوی وزارت امور داخله، با تأیید وقوع این انفجار گفت که براساس آمار نخستین، در نتیجۀ این انفجار هنوز کشته و زخمی‌شدن حدود ۲۰ تن تأیید شده‌ است. آمار تلفات این انفجار اما بعد افزایش یافت.

در همین حال، شفاخانۀ ایمرجنسی اعلام کرده است که از انفجار در داخل خانقاه موسوم به «خلیفه صاحب» در ساحۀ «سه‌راهی علاءالدین» حوزۀ ششم امنیتی شهر کابل، ۲۳ تن به‌شمول ۲ کشته، به این شفاخانه انتقال یافته‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

از سویی هم، گواهان روی‌داد آمار زخمیان و کشته‌شده‌گان این روی‌داد را بسیار بیش‌تر از آمار یادشده می‌گویند. گواهان روی‌داد می‌‌گویند که بیش از ۷۰ تن در این انفجار کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شده‌اند.

هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است. طی روزهای اخیر این دومین حمله به خانقاه‌هاست. جمعۀ هفتۀ گذشته نیز یک خانقاه در ولسوالی امام‌صاحب ولایت کندز هدف یک حملۀ مرگ‌بار قرار گرفته بود که در نتیجۀ آن حدود ۱۰۰ تن کشته و زخمی شدند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: