صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد یا یونیسف، بار دیگر از وضعیت کودکان در افغانستان ابراز نگرانی کرده و گفته که شمار کودکان مبتلا به سوءتغذیۀ حاد در این کشور افزایش یافته است.

این نهاد امروز در توییترش نوشته است که در سال ۲۰۲۲، از هر دو کودک زیر پنج سال در افغانستان، یک کودک از سوءتغذیۀ شدید رنج خواهد برد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

یونیسف افزوده است که نیازهای آسیب‌پذیرترین کودکان در افغانستان و خانواده‌های آنان بیش از حد است. صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل تأکید کرده است که با کمک‌های نجات‌دهنده مانند غذا و دست‌رسی به خدمات بهداشتی، به کودکان سوءتغذیه رسیده‌گی می‌کند.

با این حال، جاوید هژیر، سخنگوی وزارت صحت عامۀ امارت اسلامی، آمار ارائه‌شده از سوی یونیسف را رد می‌کند. او می‌گوید که هم‌اکنون ۳.۵ میلیون کودک در افغانستان به سوءتغذیه مبتلا اند که از این میان ۱.۱ میلیون به سوءتغذیۀ حاد و ۲.۳ میلیون کودک به سوءتغذیۀ متوسط دچار هستند.

از سوی دیگر، محمداقبال صادق، سرطبیب شفاخانۀ صحت طفل اندراگاندی به سلام‌وطندار می‌گوید که به‌دلیل بحران اقتصادی کشور، مراجعۀ کودکان مبتلا به سوءتغدیه در این شفاخانه بیش‌تر شده است.

او می‌افزاید: «تقریباً ۱۰۰  مریض در روز می‌آیند و اکنون ما تا ۲۰ بستر داریم. مردم حالا غریب‌تر شده‌اند؛ به همین دلیل آمار سوءتغذیه در کشور نیز بیش‌تر شده است.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل روز گذشته گفته بود که این صندوق در نظر دارد تا به ۱۲.۹ میلیون کودک نیازمند در افغانستان کمک کند؛ اما بدون پشتی‌بانی فوری این امر ناممکن است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: