صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد یا یونیسف، با ابراز نگرانی از وضعیت کودکان در افغانستان، گفته است که بدون کمک‌های فوری نمی‌تواند به همۀ این کودکان رسیده‌گی کند.

یونیسف روز گذشته در توییترش نوشته است که می‌خواهد در سال ۲۰۲۲، به ۱۲.۹ میلیون کودک نیازمند در افغانستان رسیده‌گی کند، اما بدون به دست‌آوردن پشتی‌بانی فوری، کمک و رسیده‌گی به این شمار کودکان ناممکن است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در همین حال، میلانی گالوین، رئیس تغذیۀ دفتر یونیسف در افغانستان، از افزایش آمار کودکان مبتلا به سوءتغذیه ابراز نگرانی کرده و گفته است که ملل متحد به تلاش‌هایش در این زمینه ادامه می‌دهد.

او در توییترش نوشته است که در ماه جنوری ام‌سال، برای ۲۳ هزار و ۳۰۰ کودک در افغانستان که مبتلا به سوءتغذیه بوده‌، کمک کرده‌اند. رئیس تغذیۀ یونیسف افزوده که بیش‌تر این کمک‌ها شامل مواد مقوی برای کودکان دچار به سوءتغذیه بوده است.

این در حالی‌ست که پیش از این نیز، یونیسف از افزایش موارد سوءتغذیه در افغانستان هشدار داده و گفته بود که اگر اقدامات فوری در این زمینه روی‌دست گرفته نشود، ممکن یک میلیون کودک جان‌های‌شان را از دست بدهند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در عین حال، یونیسف برای جلوگیری از فروپاشی نظام صحی و فراهم‌‌کردن خدمات حیاتی اجتماعی برای کودکان در افغانستان، خواهان دو میلیارد دالر کمک‌های بشردوستانه شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: