با آن‌که حدود ۱۰ روز از نبرد شدید میان نیروهای امنیتی و جنگ‌جویان طالبان در بخش‌هایی ازشهر قلعۀ‌نو، مرکز بادغیس می‌گذرد، نماینده‌گان این ولایت در مجلس مدعی‌اند که هنوز هیچ نیروی کمکی از سوی دولت مرکزی به بادغیس اعزام نشده است.

شماری از نماینده‌گان مردم بادغیس در مجلس، اعضای شورای ولایتی، فعالان مدنی و خبرنگاران که به‌دلیل درگیری‌ها در شهر قلعۀ‌نو به شهر هرات پناه آورده‌اند، امروز در یک نشست خبری در هرات از وضعیت بد قلعۀ‌نو به شدت ابراز نگرانی می‌کنند.

عبدالطیف عثمانی و ضیاءالدین اکازی، دو عضو مجلس نماینده‌گان، دولت مرکزی را به بی‌توجهی و دروغ‌گویی متهم می‌کنند و هشدار می‌دهند، اگر به شهر قلعۀ‌نو نیروی تازه‌نفس فرستاده نشود و پشتی‌بانی هوایی صورت نگیرد، تمام داروندار مردم در شهر از بین می‌رود.

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

ضیاءالدین اکازی می‌گوید: «خواهش ما از حکومت و رئیس‌جمهور این است که به وضعیت بادغیس توجه بکند. وزارت دفاع اعلام کرده که ما نیروی کمکی به ولایت بادغیس اعزام کردیم، یک نفر هم نفرستاده است. ما وکلای مجلس و شورای ولایتی حاضر هستیم که در کنار نیروهای امنیتی خود بی‌ایستیم.»

نماینده‌گان مردم بادغیس در مجلس در ین نشست می‌افزایند که تنها لوای ارتش، ساختمان ولایت، فرماندهی پولیس، امنیت ملی و یک خیابان در اختیار نیروهای امنیتی قرار دارد و باقی‌مانده تمامی بخش‌های شهر قلعۀ‌نو به تصرف طالبان درآمده است.عبدالعزیز بیک، رئیس شورای ولایتی بادغیس نیز با انتقاد از اعزام‌نشدن نیروی تازه‌نفس به قلعۀ‌نو می‌گوید که به‌دنبال شدت درگیری‌ها در این ولایت، بیش از ۲۰ هزار خانواده به روستاهای شهر قلعۀ‌نو و شهر هرات آواره شده‌اند.

شماری از اعضای شورای ولایتی، فعالان مدنی و خبرنگاران بادغیس نیز در این نشست می‌گویند که درگیری با گذشت هر روز افزایش می‌یابد و مردم بی‌گناه و فقیر از شدت درگیری و نبود امکانات جان می‌دهند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

با این حال، حسام‌الدین شمس، والی بادغیس به سلام‌وطندار می‌گوید که در روزهای گذشته نیروهای کمکی به قلعۀ‌نو فرستاده شده‎‌اند؛ اما این نیروها برای بیرون‌راندن طالبان از بخش‌های شهر بسنده نیستند.

والی بادغیس نیز می‌گوید که تمامی حمله‌های طالبان بر قلعۀ‌نو از سوی نیروهای امنیتی دفع شده است و تلاش‌ها برای بیرون‌راندن طالبان از حومۀ شهر جریان دارد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: