شماری از بازنشستگان، می‌گویند که به دلیل پرداخت‌نشدن حقوق شان در سه سال گذشته، با مشکلات مالی زیادی روبه‌رو شده اند. واحد، افسر بازنشسته‌ی وزارت دفاع ملی در حکومت پیشین که سرپرست خانواده‌ی چهارنفره است و سه سال می‌شود حقوقش را دریافت نکرده، می‌گوید که به علت عاجزماندن از تأمین نیازهای خوراکی خانواده‌اش، بارها به خودکشی‌کردن اقدام کرده است. او، می‌افزاید: «چندی پیش به علت عاجزماندن از تأمین نیازهای خوراکی خانواده‌ام ساعت دوی شب خود را به آتش زدم که مردم پسان‌ها آمدند و گفتند چرا این کار را کردی؟ گفتم که خود را می‌خواستم از بین ببرم.»

محمد داود، بازنشسته‌ی وزارت آب و انرژی که در این وزارت ۳۹ سال کار کرده،‌ می‌گوید که بیش از سه سال می‌شود که حقوق بازنشستگی‌اش را دریافت نکرده است. «بیش از سه سال می شود که حقوق بازنشستگی‌ام را دریافت نکرده‌ام و ما از حکومت دیگر چیزی نمی‌خواهیم به جز آن که حقوق بازنشستگی چیزی که می‌شود را پرداخت کند.»

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

در همین حال، ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی امارت اسلامی، به سلام‌وطندار، می‌گوید که طرح پرداخت حقوق بازنشستگان به رهبر امارت اسلامی فرستاده شده و پس از توشیح، حقوق بازنشستگان به زودی پرداخت خواهد شد. او، می‌گوید: «موضوع متقاعدین به نزدیک‌ها حل می‌شود و نهایت برای توشیح قانون نهایی آن‌ها رفته و هر زمانی که او توشیح شد، حقوق متقاعدین پرداخته می شود و ما باور ما این است که انشاءالله این زمان نزدیک خواهد بود.»

گفتنی است که بیش از یک سال می‌شود که طرح پرداخت حقوق بازنشستگان از سوی وزارت مالیه تهیه شده و برای تأییدی به رهبر امارت اسلامی فرستاده شده است؛ اما هنوز از زمان معین توشیح این طرح و پرداخت حقوق بازنشستگان خبری نیست.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: