شماری از بازنشستگان در کابل، امروز (شنبه، ۳۱ سرطان) با راه‌اندازی یک گردهم‌آیی اعتراضی در برابر وزارت مالیه، هشدار می‌دهند که اگر حکومت حقوق آن‌ها را پرداخت نکند، خود و خانواده‌های شان را آتش خواهند زد. 

میروس، نماینده‌ی بازنشستگان در این گردهم‌آیی، با گلایه از پرداخت‌نشدن حقوق بازنشستگی‌اش، به سلام‌وطندار می‌گوید که بارها برای دریافت آن به وزارت مالیه مراجعه کرده است؛ اما هر بار با دست خالی به خانه برگشته اند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

او می‌افزاید: «به هر دروازه که رفتیم، جواب مثبت و منفی شان معلوم نیست. اگر حق ما را می‌دهند که خوب حق ما حلال است، اگر نمی‌دهند، ما ضرب‌الاجل تعیین می‌کنیم. تمام ما به اندازه‌ای رسیده‌ایم که خود را آتش بزنیم و فامیل‌های خود را روی سرک بکشیم و آن‌ها را هم با خود بکشیم.»

فیض‌الله، بازنشسته‌ی دیگری در این گردهم‌آیی، می‌گوید که به دلیل پرداخت‌نشدن حقوق بازنشستگی‌اش، ناچار شده است که وسایل خانه‌اش را بفروشد تا نیازهای غذایی خانواده‌اش را فراهم کند.

او می‌افزاید: «سه سال می‌شود که ما حرف راست را نشنیدیم، امروز و فردا می‌کند، مردم را بازی می‌دهند. اگر حق ما مردم داده نشود، ما چاره‌ای دیگر نداریم، ما خود را آتش خواهیم زد.»

محمد ‌عمری، یکی دیگر از اشتراک‌کنندگان در این گردهم‌آیی که نزدیک به ۴۰ سال در یکی از نهادهای دولتی کار کرده و اکنون بازنشسته شده، خواستار پرداخت حقوق بازنشستگان از سوی امارت اسلامی است.

او می‌گوید: «همه‌ی ما متقاعدین نزدیک به سه سال می‌شود که در سرک‌ها می‌گردیم؛ اما امارت اسلامی، بزرگان امارت اسلامی صدای ما را نمی‌شنوند و در مورد خواسته‌های ما تصمیم نمی‌گیرند.»

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

خواستیم در این باره دیدگاه وزارت مالیه را نیز داشته باشیم؛ اما این وزارت از ارائه‌ی اطلاعات در این زمینه خودداری کرد.

نزدیک به یک سال پیش طرح پرداخت حقوق بازنشستگان برای منظوری، به رهبری امارت اسلامی فرستاده شده؛ اما تا کنون این طرح توشیح نشده است و از سرنوشت آن نیز خبری نیست.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: