هم‌زمان با روز ملی بازنشستگی، شماری از بازنشستگان به سلا‌م‌وطندار می‌گویند که از ناداری و بی‌کاری رنج می‌برند و با گذشت بیش از دو سال تا کنون حقوق بازنشستگی شان را دریافت نکرده اند.

لعل‌محمد که خودش نیز از بازنشستگان وزارت دفاع ملی است، می‌گوید: «برادرم محمدرسول بشدوال، بازنشسته‌ی وزارت امور داخله و نان‌آور خانواده‌ی ۴ نفره‌اش بود که در سال ۱۳۹۷ بازنشسته شده بود، در روزهای نخست زمستان در اثر ناداری جان داده است.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

عبدالعظیم عظیمی، یک تن دیگر از بازنشستگان پلیس، نیز می‌گوید: «دو سال می‌شود که حقوق بازنشستگی خود را نگرفته‌ام و در خانه‌ی کرایی زندگی می‌کنم. از سویی هم، سرمای زمستان است. از امارت اسلامی می‌خواهم که حقوق بازنشستگان را بپردازد تا بتوانیم مواد خوراکی و امکانات گرمایشی را به خود فراهم کنیم.»

همین گونه، عبدالهادی عطایی، بازنشسته‌ی دیگری که به دیوار کاه‌گلی خانه‌اش تکیه زده است، می‌گوید که سرپرست خانواده‌ی ۹ نفره‌اش است. به گفته‌ی او، نه غذایی برای خوردن و نه امکاناتی برای گرم‌کردن خود دارند.

او می‌افزاید: «از اول سال ۱۴۰۰ تقاعد کرده‌ام؛ اما تا کنون معاش تقاعدی خود را دریافت نکرده‌ام. چندین بار به اداره‌های مربوط رفته‌ام؛ ولی هیچ نتیجه‌ی مثبتی نداشته است. اگر یک روز سوخت برای گرم‌کردن بخاری پیدا شود، روز دیگر پیدا نمی‌شود.»

در همین حال، شکرالله امان‌زوی، رییس شورای بازنشستگان پلیس، می‌گوید که یک تن از بازنشستگان به دلیل ناداری نواسه‌اش را در هنگام درمان در شفاخانه از دست داده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

او می‌افزاید: «در یک ماه گذشته، سه بازنشسته‌ی پلیس در اثر فقر و مشکلات روانی ناشی از آن، جان خود را از دست داده اند. ما از امارت اسلامی می‌خواهیم که حقوق بازنشستگان را بپردازد.»

این در حالی است که پیش از این، وزارت مالیه گفته که منتظر تأییدی طرح پرداخت حقوق بازنشستگان از سوی رهبری امارت اسلامی است. گفتنی است که اکنون تخمین می‌شود ۱۴۹ هزار بازنشسته به شمول زنان در سراسر کشور وجود دارند که از ماه‌ها به این سو، حقوق بازنشستگی شان را دریافت نکرده اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: