شماری از بازنشستگان، با شکایت از مشکل‌های اقتصادی‌ای که این روزها دامن‌گیر شان است، می‌گویند که در بیش‌تر از یک سال گذشته، حقوق شان را دریافت نکرده اند.  

آن‌ها می‌گویند که پس از بازگشت امارت اسلامی به قدرت، بارها حقوق شان را از حکومت درخواست کرده اند؛ اما هنوز، موفق به دریافت آن نشده اند.

شکرالله امان‌زوی، رییس «انجمن متقاعدین پلیس کابل»، به سلام‌وطندار می‌گوید که بازنشستگان کشور، اکنون با مشکل‌های اقتصادی زیادی روبه‌رو اند و امارت اسلامی با درنظرداشت مشکل‌های آن‌ها، باید هرچه‌زودتر روند پرداخت حقوق بازنشستگان را آغاز کند. او، می‌گوید: «ما مشکل‌های اقتصادی داریم و همه این را می‌دانیم که متقاعدین، بیش‌تر عمر شان صرف و خانه‌نشین شده اند. آن‌ها، کار دیگری نمی‌توانند و باید به مشکل‌های آن‌ها، توجه شود. از مسئولان می‌خواهیم تا هرچه‌زودتر، امتیازهای ما را اجرا کنند.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

همین گونه، محمداسحاق شجاع، یکی دیگر از بازنشستگان، با گلایه از دریافت‌نکردن حقوقش، می‌گوید که از وعده‌های پی‌هم مقام‌های امارت اسلامی برای پرداخت حقوق شان، به ستوه آمده است. او، در ادامه می‌گوید: «وضعیت متقاعدین خیلی خراب است و حوصله‌ی همه به پایان رسیده است. صدای شان، باید شنیده شده و حقوق شان، پرداخت شود. ما همه‌ی عمر خود را صرف کرده و ریش‌سفید شده‌ایم؛ کار دیگری نمی‌توانیم انجام بدهیم. باید حقوق ما داده شود.»

در همین حال، مسئولان وزارت مالیه، می‌گویند که طرحی را برای پرداخت حقوق بازنشستگان ایجاد کرده که از سوی کابینه تأیید شده و اکنون برای تأیید نهایی، روی میزی رهبری امارت اسلامی قرار دارد.

اسدالله ساجد، رییس خزینه‌ی تقاعد وزارت مالیه، می‌گوید: «طرزالعمل محاسبه و پرداخت حقوق بازنشستگان، هفته‌ی گذشته توسط کابینه تأیید شده. اکنون، برای تأیید به دفتر رهبری فرستاده شده که هر وقت تأیید شد، ما نیز بر اساس آن، ارائه‌ی خدمات به بازنشستگان را آغاز می‌کنیم.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

هرچند وزارت مالیه، مشخص نکرده که این طرح چه زمانی تأیید و روند پرداخت حقوق بازنشستگان آغاز خواهد شد؛ اما مسئولان این وزارت، تأکید می‌کنند که برای پرداخت حقوق بازنشستگان، آمادگی کامل دارند.

گفتنی است که شماری از بازنشستگان کشور، پیش از این نیز، به دلیل پرداخت‌نشدن حقوق شان، چندین گردهم‌‌آیی اعتراضی برپا کرده بودند؛ اما هیچ یک، به نتیجه‌ نرسیده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: