وزارت دفاع ملی، امروز (چهارشنبه، ۲۵ عقرب) در رشته‌تویتی اعلام کرده ‏که محمدیعقوب مجاهد، سرپرست این وزارت با طارق علی بخیت، نماینده‌ی ویژه‌ی سازمان همکاری اسلامی برای افغانستان و معاون امور بشری و فرهنگی این سازمان، محمدسعید آل عیاش، مدیر عمومی دفتر این سازمان و یوسف الضبیعی، معین سیاسی این سازمان در کابل، دیدار کرده است.

سرپرست وزارت دفاع، در این دیدار با تأکید بر گسترش روابط نیک با سازمان همکاری اسلامی، گفته است که به استفاده‌نشدن از خاک افغانستان علیه کشورهای دیگر، به تمام جهان اطمینان کامل می‌دهند.

او افزوده است: «‏ما به محفوظ‌بودن سرحدات و استفاده‌نشدن از خاک افغانستان علیه کشورهای دیگر، به تمام جهان اطمینان کامل می‌دهیم.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

وزارت دفاع هم‌چنان گفته است که در این دیدار، نمایندگان سازمان همکاری اسلامی از تلاش‌های امارت اسلامی در راستای تأمین امنیت، مبارزه با کشت و قاچاق مواد مخدر و مبارزه با گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش)، قدردانی کرده اند.

گفتنی است که وزارت امور داخله نیز، با پخش خبرنامه‌ای از دیدار هیئت سازمان همکاری اسلامی با سراج‌الدین حقانی، سرپرست این وزارت، خبر داده است. این دیدار امروز در مقر وزارت داخله انجام شده است.

در خبرنامه‌ی وزارت داخله آمده که در این دیدار، طارق علی بخیت، نماینده‌ی ویژه‌ی سازمان همکاری اسلامی برای افغانستان با هیئت هم‌راهش حضور داشته است. سراج‌الدین حقانی در این دیدار، گشایش دفتر نمایندگی سازمان همکاری اسلامی در افغانستان را تبریک گفته و از تأمین امنیت آن اطمینان داده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

سرپرست وزارت امور داخله، نقش سازمان همکاری اسلامی را در سطح جهان اسلام مهم خوانده و گفته که رابطه‌ی جهان با افغانستان، به سود صلح و امنیت منطقه و جهان است.

در خبرنامه نوشته شده که طارق علی بخیت نیز از ایجاد فضای صلح‌آمیز در افغانستان، بهبود امنیت و هم‌کاری وزارت داخله در گشایش دفتر نمایندگی سازمان همکاری اسلامی، ابراز خرسندی کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: