ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی حکومت سرپرست امارت اسلامی، گفته که گزارش بعضی از اعضای سازمان ملل متحد به ویژه گزارش ریچارد بنت، گزارش‌گر ویژه‌ی حقوق بشر سازمان ملل متحد برای افغانستان، تلاشی برای «تخریب اذهان» در آستانه‌ی نشست دوحه است.

مجاهد، امروز در حساب کاربری اکس خود نوشته است: «متأسفانه بعضی از اشخاص عُقدی در سازمان ملل متحد همیشه تلاش دارند تا در مورد افغانستان گزارش‌های نادرست ارائه کنند و پیش‌رفت‌های بزرگ را تحت شعاع موضوعات محدود قرار دهند.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

سخن‌گوی حکومت سرپرست، افزوده است که امارت اسلامی موقف حمایه‌ای بعض از کشورها در سازمان ملل متحد را تقدیر می‌کند و به گفته‌ی او، حقیقت این است که باید با امارت اسلامی تعامل مثبت و سازنده صورت گیرد.

ذبیح‌الله مجاهد، تصریح کرده است: «تلاش‌ها، فشارها و دسایس هنوز هم ناکام می‌شوند؛ دوام و تکرار آن آزمودن تجارب ناکام است. امیدواریم دیگر واقعیت‌ها درک شده و موقف سازنده اتخاذ شود.»

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

گفتنی است ریچارد بنت گفته است که زنان افغانستان به این باور اند که «آپارتاید جنسیتی»، تجربه‌ی آنان از خشونت جنسیتی در زیر حاکمیت امارت اسلامی را «به‌ بهترین شکل» توضیح می‌دهد و خواستار به‌رسمیت‌شناسی آن به عنوان «جنایت علیه بشریت» اند.

بنت روز سه‌شنبه، ۲۹ جوزا، در هنگام ارائه‌ی گزارش جدید خود در باره‌ی وضعیت حقوق‌‌ بشر در افغانستان در پنجاه‌وششمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در جنیوا افزوده که خود او نیز به این باور است که سیستم «سلطه و سرکوب زنان و دختران» در افغانستان باید بحث جرم‌انگاری «آپارتاید جنسیتی» را به پیش‌ ببرد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: