امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجۀ امارت اسلامی، امروز از پاکستان به کشور بازگشت. آقای متقی در گفت‌وگو با خبرنگاران می‌گوید که نشست سازمان همکاری‌ اسلامی دربارۀ افغانستان، نتیجه‌بخش بود.

سرپرست وزارت خارجه می‌افزاید که ایجاد «صندوق امانتی بشردوستانه» و انتخاب نمایندۀ ویژه برای افغانستان، از نکته‌های مثبت این نشست بود. امیرخان متقی در بخش دیگری از سخنانش تأکید می‌کند که رابطۀ امارت اسلامی با جهان، در حال عادی‌شدن است و شمار بسیاری از کشورها خواهان تعامل با امارت اسلامی‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

او می‌افزاید: «همه وعده هم‌کاری داده‌اند. یک صندوق خاص در چوکات کنفرانس اسلامی ایجاد شد، یک نمایندۀ خاص در امور افغانستان اعلام شد، این‌ها به این معناست که شاید آن‌ها به تعهدات خود عمل کنند.»

سرپرست وزارت خارجه هم‌چنان می‌گوید که امارت اسلامی به عملی‌کردن تعهدات خود پای‌بند است و از خاک افغانستان علیه هیچ کشوری استفاده نمی‌شود. او می‌افزاید که امارت اسلامی به‌طور قاطع در برابر افزایش فعالیت داعش اقدام کرده و نگرانی‌ها دربارۀ این گروه از بین رفته است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

نشست سازمان همکاری‌ اسلامی دربارۀ افغانستان روز گذشته با میزبانی پاکستان برگزار شد. ارایۀ کمک‌های بشردوستانه به شهروندان افغانستان از موضوع‌های مورد بحث در این نشست بود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: