نشست وزیران خارجۀ سازمان همکاری اسلامی دربارۀ افغانستان، امروز با حضور نماینده‎گان آمریکا، اتحادیۀ اروپا و شماری از کشورهای دیگر در اسلام‌آباد، پایتخت پاکستان برگزار شد. عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان در این نشست می‌گوید که کشورهای اسلامی و دیگر کشورهای جهان باید به کمک‌های بشردوستانۀ‌شان به افغانستان ادامه دهند تا از وقوع یک فاجعۀ انسانی در این کشور جلوگیری شود.

عمران خان هم‌چنان از دیگر کشورها خواست که از حکومت کنونی افغانستان در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی پشتی‌بانی کنند.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

در همین حال، رستم‌شاه مومند، سفیر پیشین پاکستان در افغانستان به سلام‌وطندار می‌گوید که نماینده‌گان ۵۷ کشور و شماری از سازمان‌های بین‌المللی از جمله آمریکا و کشورهای اروپایی به نشست وزیران خارجۀ سازمان همکاری اسلامی دربارۀ افغانستان، دعوت شده‌اند.

به گفتۀ آقای مومند، نتیجۀ این نشست دربارۀ افغانستان مهم است و افزون بر کمک‌های بشردوستانه و توانمندسازی اقتصادی، روابط سیاسی و دیپلماتیک با افغانستان نیز مورد بحث قرار می‌گیرد. سفیر پیشین پاکستان در افغانستان می‌افزاید که در این نشست ممکن است از آمریکا خواسته شود که پول‌های بسته‌شدۀ افغانستان را آزاد کند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در همین حال، مسئولان امارت اسلامی با استقبال از نشست وزیران خارجۀ سازمان همکاری اسلامی می‌گویند که امارت اسلامی روابط خوبی با کشورهای اسلامی دارد.

هیأتی از امارت اسلامی به ریاست امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه، در نشست وزیران خارجۀ سازمان همکاری اسلامی شرکت کرده است. عکس‌های گرفته‌شده از این نشست نشان می‌دهد که چوکی جداگانه‌یی برای هیأت امارت اسلامی در نظر گرفته شده و یک کرسی ویژه برای افغانستان با پرچم سه رنگ خالی مانده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: