سازمان همکاری‌ اسلامی، در آستانۀ برگزاری هفدهمین نشست فوق‌العادۀ شورای وزیران خارجۀ کشورهای عضو این سازمان دربارۀ افغانستان، اعلام کرده است که افغانستان به پشتی‌بانی و همبسته‌گی کامل کشورهای عضو نیاز دارد.

این سازمان از کشورهای عضو و غیرعضو خود خواسته است که منابع مالی لازم را به‌خاطر سازمان‌دهی و تطبیق برنامۀ کمک‌های بشردوستانۀ فوری برای پشتی‌بانی از شهروندان افغانستان، بسیج کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

طارق‌علی بخیت، معاون دبیرکل سازمان همکاری‌ اسلامی در امور بشردوستانه، تأکید کرده است که پس از دهه‌ها جنگ، رنج و ناامنی، شهروندان افغانستان به آرامی و صلح نیاز دارند. او افروده، برای جامعۀ جهانی نیاز است که اقدام‌های فوری روی‌دست گیرد و اطمینان حاصل کند که شهروندان افغانستان به کمک‌های حیاتی دست‌رسی دارند و حمایت‌های بشردوستانه به آنان نیز افزایش یافته است.

به گفتۀ معاون دبیرکل سازمان همکاری‌ اسلامی در امور بشردوستانه، دفتر کمک‌های بشردوستانۀ این سازمان در کابل مسئولیت‌های خود را در هماهنگی با نهادهای بین‌المللی برای رساندن کمک‌های مورد نیاز به میلیون‌ها شهروند نیازمند، ادا می‌کند و هم‌چنان با هم‌کاری سازمان‌ها و دیگر متحدان، اقدام‌های لازم را به‌منظور ارایۀ راه‌های حل‌ پایدار برای بحران انسانی در افغانستان انجام می‌دهد.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

نشست وزیران خارجۀ سازمان همکاری اسلامی، امروز به میزبانی پاکستان در اسلام‌آباد برگزار می‌شود. در این نشست، افزون بر نماینده‌گان کشورهای عضو، از نماینده‌گان آمریکا، روسیه، چین و اتحادیۀ اروپا نیز دعوت شده است. امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجۀ امارت اسلامی نیز روز گذشته در رأس یک هیأت برای شرکت در این نشست به پاکستان رفت.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: