عبدالقهار بلخی، سخن‌گوی وزارت امور خارجه‌ی حکومت سرپرست افغانستان، شنبه‌شب، ۱۴ دلو، در حساب کاربری اکس خود از دیدار روزا اوتونبایوا، رییس دفتر هیئت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) و هیئت هم‌راهش با امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه، خبر داده است.

بلخی، نوشته است که در این دیدار دو طرف در باره‌ی پیش‌رفت‌های اخیر دیپلماتیک امارت اسلامی، نشست آینده‌ی دوحه، گزارش سینیرلی‌اوغلو، هم‌آهنگ‌کننده‌ی سازمان ملل متحد برای افغانستان و دیگر موضوع‌ها، گفت‌وگو کرده اند.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

سخن‌گوی وزارت امور خارجه‌، گفته است: «در آغاز، وزیر امور خارجه موقف امارت اسلامی در مورد قطع‌نامه‌ی ۲۷۲۱ شورای امنیت ملل متحد را یک بار دیگر تکرار و بر تعامل سازنده میان ا.ا.ا. و ملل متحد تأکید کرد.»

سرپرست وزارت امور خارجه، در این دیدار خواهان وضاحت بیش‌تر از یوناما در باره‌ی آجندا و ترکیب نشست آینده‌ی دوحه شده است. او گفته است: «امارت اسلامی در روشنایی این توضیحات در مورد اشتراک هیئت تصمیم خواهد گرفت.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

رییس یوناما، هم‌چنان در باره‌ی نشست آینده‌ی دوحه معلومات ارائه کرده و خواهان اشتراک هیئت امارت اسلامی در این نشست شده است.

بر اساس گزارش‌ها، نشست دوحه در باره‌ی افغانستان قرار است در روزهای هژدهم و نوزدهم فبروری با حضور نمایندگان کشورهای مختلف برگزار شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: