مسئولان مستوفیت ولایت بغلان گفته‌اند که در شش ماه گذشته پس از سقوط دولت پیشین و روی‌کارآمدن امارت اسلامی افغانستان تاکنون، این اداره ۱۳۴ میلیون افغانی عایدی‌اش را جمع‌آوری کرده است.

محمدنعیم ملنگ، مستوفی ولایت بغلان، گفته که بیش‌تر این عایدی از سوی مدیریت پاسپورت، ریاست معادن و ریاست زراعت و آبیاری این ولایت جمع‌آوری شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

آقای ملنگ افزوده که در یک فرمان تازۀ وزارت مالیۀ امارت اسلامی آمده است که مالیات سال ۱۳۹۰ با جریمۀ آن معاف می‌باشد و از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۵​ مالیات ۵۰ درصد پرداخت شود و جریمۀ آن معاف است.

مستوفی ولایت بغلان تأکید کرده است جریمۀ کسانی که از سال ۱۳۹۶ تا ۱۴۰۰ از مالیات‌شان باقی‌دار اند، به شرطی معاف می‌شود که مالیات‌شان را بپردازند.

مسئولان مستوفیت بغلان افزوده‌اند که کار روی چه‌گونه‌گی جمع‌آوری بیش‌تر عایدی این اداره جریان دارد و با پایان سال روان خورشیدی، عایدی‌ ادارۀ آن‌ها چند برابر خواهد شد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در همین حال، مصطفی هاشمی، رئیس اطلاعات و فرهنگ بغلان، گفته است که در ۲۰ سال گذشته شماری از افراد بیش‌تر عایدی را به‌جای این‌که به خزانۀ دولت می‌پرداختند، به جیب‌های‌شان می‌زدند.

رئیس اطلاعات و فرهنگ بغلان افزوده است که با روی‌کارآمدن امارت اسلامی، اکنون این پول‌ها به‌طور شفاف به خزانۀ دولت واریز می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: