محمد، باشنده‌ی کندز، می‌گوید که سه هفته پیش برادر و همسر برادرش را در یک رویداد ترافیکی از دست داده است. او از ریاست عمومی پلیس ترافیک وزارت امور داخله، می‌خواهد که برای کاهش رویدادهای ترافیکی تلاش کند.

او می‌افزاید: «متأسفانه برادرم، خانمش و یک کودک دیگر در یک رویداد ترافیکی سه هفته پیش در مسیر امام‌صاحب کندز جان دادند. ما می‌خواهیم که ریاست ترافیک در باره‌ی کاهش رویدادهای ترافیکی تلاش کند.»

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

سیداکبر، باشنده‌ی بدخشان،‌ می‌گوید که برادرش راننده‌ی یکی از موترهای لینی در این ولایت بود که یک ماه پیش به دلیل خرابی جاده، در یک رویداد ترافیکی جان باخت.

با این حال، مسئولان در ریاست عمومی پلیس ترافیک وزارت امور داخله، به سلام‌وطندار می‌گویند که از آغاز سال روان خورشیدی تا کنون، بیش از سه هزار رویداد ترافیکی در کشور رخ داده که در نتیجه‌ی آن، بیش از یک هزار و ۵۰۰ تن جان باخته و بیش از چهار هزار تن دیگر زخمی شده اند.

عبدالودود خیرخواه، مدیر پلان ریاست عمومی پلیس ترافیک وزارت امور داخله، نبود اشاره‌های ترافیکی در شاه‌راه‌ها، خرابی جاده‌ها و کم‌بود پرسنل ترافیک در شاه‌راه‌های شمال، جنوب و شرق را، عامل‌های عمده‌ی رویدادهای ترافیکی عنوان می‌کند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

او می‌گوید‌: «از شروع سال تا کنون ۳۰۴۵ رویداد در سراسر کشور رخ داده است که در نتیجه‌ی آن ۹۶۷ مرد، ۱۹۲ زن و ۴۴۷ کودک جان باخته و ۴۶۵۳ تن دیگر زخمی شده اند.»

گفتنی است که ریاست عمومی پلیس ترافیک وزارت امور داخله سال گذشته بیش دو هزار رویداد ترافیکی را ثبت کرده بود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: