برنامۀ جهانی غذا (WFP)، به ۴۵ هزار و ۷۹۰ دانش‌آموز دختر بالاتر از صنف ششم در بلخ، کمک نقدی می‌کند. در این روند که از آغاز ماه نوامبر سال روان میلادی آغاز شده است و پس از سروی و بایومتریک دانش‌آموزان اکنون توزیع آن جریان دارد، به هر دانش‌آموز ۲ هزار و ۵۰۰ افغانی در نظر گرفته شده است.

دانش‌آموزان از دریافت کمک‌ها ابراز خرسندی می‌کنند و می‌گویند که از سوی مسٸولان مکتب‌های‌شان از آغاز این روند باخبر شده‌ و پس از طی روند بایومتریک، پول‌های خود را دریافت کرده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

محمد، مسئول نهاد «SUO» به سلام‌وطندار می‌گوید که به‌دلیل وضعیت ناگوار اقتصادی و برهم‌خوردن کاروبار شهروندان، برنامۀ جهانی غذا به‌منظور هم‌کاری با خانواده‌ها و تشویق دانش‌آموزان دختر، این برنامه را روی‌دست گرفته است.

به گفتۀ او، روند توزیع کمک‌ها در دیگر ولایت‌ها نیز جریان دارد. او می‌افزاید که قرار است در ادامۀ این روند به ۶ هزار‌ و ۹۰۰ آموزگار مکتب‌های شهری مزارشریف هم مواد خوراکی توزیع شود.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

این در حالی‌ست که از بیش‌تر از چهار ماه به‌ این‌سو در بسیاری از ولایت‌های کشور، دختران بالاتر از صنف ششم حق رفتن به مکتب را ندارند. هرچند مسٸولان امارت اسلامی از روی‌دست‌داشتن طرحی برای بازگشایی مکتب‌های دخترانه خبر داده‌اند؛ اما هنوز از عملی‌شدن آن خبری نیست.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: