مسئولان وزارت عدلیه در واکنش به گزارش وزارت خارجۀ آمریکا مبنی بر افزایش قاچاق انسان و قاچاق مهاجران در افغانستان تأیید می‌کنند که جنگ جاری در کشور سبب شده است تا قاچاق انسان افزایش یابد.

فضل‌احمد معنوی، وزیر عدلیه امروز در یک نشست خبری در کابل می‌گوید که قاچاق انسان در کشور در سطح‌های مختلف وجود دارد، اما ارادۀ سیاسی جدی برای مقابله با دو پدیدۀ «قاچاق انسان» و «بچه‌بازی» در کشور وجود دارد.

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

وزیر عدلیه می‌افزاید که اگر قاچاق انسان در کشور کاهش نیابد، ممکن است کمک‌های آمریکا و جامعۀ جهانی به افغانستان کاهش یابد و افغانستان مورد تعزیرات قرار گیرد. به گفتۀ او، برای مقابله با قاچاق انسان نیاز به مبارزه و آگاهی‌دهی جمعی‌ست؛ زیرا شماری از خانواده‌ها از روی ناآگاهی فرزندان‌شان را به قاچاق‌چیان انسان می‌سپارند.

فضل‌احمد معنوی، وزیر عدلیه

فضل‌احمد معنوی در این نشست نیز می‌گوید، افرادی هستند که زیر نام آموزش دینی کودکان را جذب می‌کنند؛ اما به آنان «آموزش‌های تروریستی» می‌دهند. وزیر عدلیه تأیید می‌کند که آزارواذیت کودکان در مکتب‌ها و صفوف نیروهای امنیتی نیز دیده می‌شود؛ اما آمار دقیقی از آن وجود ندارد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

چندی پیش وزارت خارجه آمریکا در گزارش سالانه‌اش اعلام کرد که به‌دلیل همه‌گیری کرونا میزان قاچاق انسان در جهان افزایش یافته است. در این گزارش، افغانستان در میان کشورهایی که قاچاق انسان در آن‌ها صورت می‌گیرد، در بدترین جای‌گاه قرار گرفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: