وزارت امور خارجه‌ی حکومت سرپرست امارت اسلامی ادعای حضور مسعود ازهر، رهبر گروه جیش محمد در افغانستان را، تکذیب کرده است.

رسانه‌های پاکستانی گزارش داده ‌اند مقام‌های این کشور معتقد هستند که مسعود ازهر «در جایی در افغانستان پنهان شده است.» طبق گزارش‌ها، دولت پاکستان از امارت اسلامی در افغانستان خواسته است که رهبر گروه جیش محمد را بازداشت کند.

عبدالقهار بلخی، سخن‌گوی وزارت امور خارجه، امروز (چهارشنبه، ۲۳ سنبله) در تویترش ادعای حضور رهبر گروه جیش محمد در افغانستان را، رد کرده و گفته است که امارت اسلامی به هیچ مخالف مسلح در قلمرو خود اجازه نمی‌دهد تا علیه کشور دیگری فعالیت کند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

سخن‌گوی وزارت امور خارجه افزوده است که امارت اسلامی از همه طرف‌ها می‌خواهد که بدون اسناد و شواهد از واردکردن اتهام‌های بی‌جا خودداری کنند.

عبدالقهار بلخی نوشته است که این‌ گونه اتهام‌‌ها رسانه‌ای می‌تواند تأثیر منفی بر روابط دوجانبه داشته باشد.

مسعود ازهر، رهبر گروه جیش محمد

رسانه‌های پاکستانی گزارش داده اند که وزارت خارجه‌ی این کشور برای ردیابی و بازداشت مسعود ازهر به امارت اسلامی در افغانستان نامه فرستاده است.

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که قدرت‌های غربی بر پاکستان فشار می‌آورند تا علیه ازهر که توسط سازمان ملل متحد یکی از رهبران گروه‌های هراس‌افگن شناخته می‌شود، اقدام کند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

براساس گزارش‌ها، وزارت خارجه‌ی پاکستان در نامه‌ای به وزارت خارجه‎‌ی افغانستان، از مقام‌های امارت اسلامی خواسته است که رهبر گروه جیش محمد را شناسایی و بازداشت کنند.

وزارت خارجه‌ی‌ پاکستان در این نامه‌‌ گفته است که مسعود ازهر احتمالاً در ولایت‌های ننگرهار و کنر حضور دارد.

این در حالی است که چندی پیش امریکا اعلام کرد که ایمن الظواهری، رهبر شبکه‌ی القاعده را در کابل کشته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: