پنج روز پس از کشته‌شدن رهبر شبکۀ القاعده در حملۀ هوایی آمریکا در شهر کابل، حکومت سرپرست امارت اسلامی امروز به آن‌ واکنش نشان داده است.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی، پس از چاشت امروز (پنج‌شنبه، سیزدهم اسد) با پخش اعلامیه‌یی از موجودیت ایمن‌ الظواهری، رهبر شبکۀ القاعده در کابل، اظهار بی‌خبری کرده و گفته که امارت اسلامی از آمدن و سکونت ایمن‌ الظواهری در کابل هیچ‌گونه اطلاعی ندارد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

حکومت سرپرست امارت اسلامی در این اعلامیه افزوده که به بخش‌های کشفی و استخباراتی دستور داده‌ است تا بررسی‌های‌شان را در پیوند به حملۀ هواپیمای بی‌سرنشین آمریکایی بر یک خانۀ مسکونی در کابل، انجام دهند.

براساس اعلامیه، از افغانستان هیچ‌ خطری متوجه کشورهای دیگر نیست و امارت اسلامی به موافقت‌نامۀ دوحه پای‌بند است.

امارت اسلامی در این اعلامیه حملۀ هوایی آمریکا را محکوم و آن را نقض قلمرو افغانستان و سرپیچی از اصول بین‌المللی، عنوان کرده‌ است. در اعلامیه آمده است که آمریکا باید به موافقت‌نامۀ دوحه پای‌بند باشد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در همین حال، حکومت سرپرست امارت اسلامی هشدار داده‌ است که در صورت تکرار این‌گونه حمله‌ها، آمریکا مسئول عواقب آن خواهد بود.

این در حالی‌ست که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، دوشنبه‌شب همین هفته اعلام کرد که نیروهای این کشور بامداد یک‌شنبه ایمن الظواهری، رهبر شبکۀ القاعده را با استفادۀ از هواپیمای بی‌سرنشین در مرکز شهر کابل کشته‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: