وزارت انرژی و آب امارت اسلامی امروز با پخش اطلاعیه‌یی اعلام کرده است که احتمال وقوع سیلاب و ازدیاد سطح آب دریا‌ها در برخی از حوزه‌های دریایی وجود دارد. این وزارت از مردم خواسته است که از نزدیک‌شدن در کنار دریا‌ها در هنگام جاری‌شدن سیلاب یا آب‌خیزی خودداری کنند.

در اطلاعیه آمده است که بنابر تغییرات اقلیمی و براساس تحلیل‌های هایدرومتیورولوژیکی و پیش‌گویی ادارۀ هواشناسی، احتمال ریزش باران نسبتاً شدید با سیلاب آنی و ازدیاد سطح آب دریاها در حوزه‌های دریایی (شمال، هریرود_مرغاب، هلمند و کابل) پیش‌بینی شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

طبق اعلام این وزارت، امروز احتمال وقوع سیلاب ناشی از بارنده‌گی و بلندشدن سطح آب در مسیر دریاهای سمنگان، بلخ، سرپل، جوزجان، فاریاب، بادغیس، غور، هرات، فراه، هلمند، ارزگان، کندهار، کابل، پنجشیر و غوربند متصور است.

وزارت انرژی و آب از باشنده‌گان ولایت‌های نام‌برده خواسته است که از نزدیک‌شدن در کنار دریا‌ها در هنگام جاری‌شدن سیلاب یا آب‌خیزی خودداری کنند. این وزارت هم‌چنان از باشنده‌گان بالادست دریا‌ها خواسته است که در هنگام جاری‌شدن سیلاب یا بلندرفتن سطح آب به مناطق پایین‌دست خبر بدهند تا به‌خاطر پیش‌گیری از تلفات انسانی مردم باخبر باشند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

این در حالی‌ست که سرازیرشدن سیلاب‌ها در کشور همه‌ساله از شهروندان قربانی می‌گیرد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: