حافظ عبدالقیوم، والی نورستان می‌گوید که حوالی ساعت ۱۲ بامداد امروز در پی سرازیرشدن سیلاب مدهش در روستای «میردیش» ولسوالی کامدیش این ولایت، باشنده‌گان محل تاکنون ۶۰ جسد را یافت کرده و احتمالاً ۳۰۰ تن دیگر به‌شمول زنان و کودکان ناپدید اند. کامدیش در شرق نورستان یک ولسوالی کوهستانی‌ست.

حافظ عبدالقیوم می‌گوید که این آمار نهایی نیست و جست‌وجو برای نجات گیرمانده‌گان جریان دارد. این سیلاب‌ پس از بارش شدید سرازیر شده است. در نتیجۀ این سیلاب شمار بسیاری از مواشی هم تلف شده‌اند.

حافظ عبدالقیوم، والی نورستان می‌گوید که این آمار نهایی نیست و جست‌وجو برای نجات گیرمانده‌گان جریان دارد.

والی نورستان می‌افزاید که روستای میردیش در ادارۀ طالبان است و دولت نمی‌تواند به این روستا کمک‌رسانی و گروه نجات را اعزام کند. اما به گفتۀ او، در صورتی که راه باز شود، ادارۀ محلی نورستان حاضر است با وجود کمک‌رسانی، گروه نجات را بفرستد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در همین حال، مسئولان شورای ولایتی نورستان نیز می‌گویند که سرازیرشدن سیلاب در روستای میردیش، این روستا را با تمامی باشنده‌گان و مواشی باخود برده است. سعدالله پاینده‌زوی، رئیس شورای ولایتی نورستان می‌گوید که روستای میردیش در مسیر دره قرار داشته و به این دلیل سیلاب آن را باخود برده است.

از سویی هم، ظاهر نورستانی، عضو شورای ولایتی نورستان به سلام‌وطندار می‌گوید که در نتیجۀ این سیلاب تاکنون ۷۰ تن جان باخته‌اند. به گفتۀ او، در میان جان‌باخته‌گان زنان، کودکان، جوانان و کهن‌سالان شامل‌اند. او می‌افزاید که در نتیجۀ این سیلاب یک پُل بزرگ نیز ویران شده است.

روستای میردیش در ادارۀ طالبان است. خواستیم دیدگاه طالبان را نیز در این باره داشته باشیم؛ اما این گروه به پرسش‌های سلام‌وطندار پاسخی نداد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

این در حالی‌ست که چند سال پیش هم ولسوالی برگِ مَتال نورستان زیر برف شده بود و در اثر آن شمار بسیاری از باشنده‌گان این ولسوالی جان‌های‌شان را از دست دادند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: