حافظ عبدالقیوم، والی نورستان به سلام‌وطندار می‌گوید که حوالی ساعت ۱۲ بامداد امروز سرازیرشدن سیلاب‌های مدهش در روستای «میردیش» ولسوالی کامدیش این ولایت، ده‌ها خانۀ مسکونی را با تمام اعضا و مواشی آن برده است و براساس گزارش‌های نخستین، ده‌ها تن در نتیجۀ آن جان‌های‌شان را از دست داده‌اند.

والی نورستان می‌افزاید که این روستا در ادارۀ طالبان است و دولت نمی‌تواند به این روستا کمک‌رسانی و گروه نجات را اعزام کند. اما به گفتۀ او، در صورتی که راه باز شود، ادارۀ محلی نورستان حاضر است با وجود کمک‌رسانی، گروه نجات را بفرستد.

در همین حال، مسئولان شورای ولایتی نورستان نیز می‌گویند که حوالی ساعت ۱۲ بامداد امروز در ولسوالی کامدیش این ولایت سیلاب‌های‌ مدهش سرازیر شده و یک روستا را با تمام باشنده‌گان و مواشی آن برده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

سعدالله پاینده‌زوی، رئیس شورای ولایتی نورستان می‌گوید که هنوز روشن نیست سیلاب‌ها جان‌ چه شمار باشندۀ روستای «میردیش» را گرفته؛ اما تاکنون جسدهای ۴۰ تن یافت شده است و تلاش‌ها برای یافت‌شدن دیگر جسدها نیز جریان دارد. کامدیش در شرق نورستان یک ولسوالی کوهستانی‌ست.

سرازیرشدن سیلاب‌ها در واخان بدخشان؛ راه مواصلاتی ۲۱ روستا بسته شده است

منابع محلی در بدخشان می‌گویند که در اثر سرازیرشدن سیلاب‌های ویران‌گر در ولسوالی واخان این ولایت، یک پُل موتررَو ویران و راه‌ مواصلاتی ۲۱ روستا به مرکز ولسوالی بسته شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

میردل مشفق، مدیر اداری ولسوالی واخان می‌گوید که در روستای «سرگز» ولسوالی واخان در اثر سرازیرشدن سیلاب‌ها پُل موتررَو و بخش‌هایی از جادۀ عمومی ویران و راه مواصلاتی ۲۱ روستا به مرکز ولسوالی بسته شده است. او می‌افزاید که باشنده‌گان این روستا با کم‌بود مواد غذایی روبه‌رو شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: