منابع و رسانه‌های محلی دایکندی می‌گویند که از دو روز به این‌سو در پی بارش باران و سرازیرشدن سیلاب‌های مدهش در ولسوالی‌های شهرستان، میرامور، خدیر و مرکز این ولایت، تلفات و زیان‌های هنگفت مالی به باشنده‌گان این ولسوالی‌ها وارد شده است.

رسانه‌های محلی دایکندی به نقل از غلام‌علی جاوید، سخنگوی فرماندهی امنیۀ این ولایت، گزارش داده‌اند که پس از چاشت روز گذشته (سه‌شنبه، چهارم اسد) یک دختر نوجوان ۱۱ ساله را در روستای «سیاه‌قولک لرگر» ولسوالی شهرستان سیلاب برده است.

به گفتۀ سخنگوی فرماندهی امنیۀ دایکندی، باشنده‌گان این روستا با تلاش‌های بسیار صبح امروز جسد این دختر نوجوان را از میان گِل و لای بیرون کشیده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

منابع محلی در ولسوالی‌های میرامور، خدیر و مرکز دایکندی نیز می‌گویند که از دو روز به این‌سو در پی بارش باران و سرازیرشدن سیلاب چندین خانۀ مسکونی، ده‌ها رأس مواشی و صدها جریب زمین کشاورزی، درختان مثمر و غیرمثمر، کانال‌های آب، جاده و پُلچک‌ها در این ولسوالی‌ها تخریب شده و از بین رفته‌اند.

حسین، باشندۀ روستای «پشتروق» ولسوالی خدیر، می‌گوید که از روز گذشته به این‌سو در پی بارش باران و سرازیرشدن سیلاب به اهالی این روستا و شماری دیگر از روستاهای این ولسوالی، زیان‌های بسیار مالی وارد شده است که نیاز به کمک‌های فوری دارند.

از سویی هم، منابع محلی در ولسوالی ورس ولایت بامیان هم می‌گویند که بارش باران و سرازیرشدن سیلاب در شماری از روستاهای این ولسوالی نیز زیان‌های هنگفت مالی به باشنده‌گان محل وارده کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

آسیب‌دیده‌گان سیلاب در ولایت‌های دایکندی و بامیان می‌گویند که تاکنون مسئولان محلی و نهادهای امدادرسان به مشکلات آنان رسیده‌گی نکرده‌اند. هرچند در گزارش رسانه‌های محلی دایکندی آمده که ریاست مبارزه با حوادث طبیعی این ولایت بررسی‌هایش دربارۀ زیان‌های مالی و جانی سیلاب‌های اخیر در دایکندی را آغاز کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: