مسئولان صحی غور می‌گویند که بیش از هفت ماه می‌شود شفاخانۀ کووید ۱۹ این ولایت با مشکل نبود بودجه و امکانات روبه‌روست و بیماران کرونایی در خانه‌های‌شان درمان می‌شوند.

عبدالرشید شهیر، سرپرست شفاخانۀ کووید ۱۹ غور، به سلام‌وطندار می‌گوید که بیماران کرونایی در این ولایت به‌دلیل سردی هوا و نبود امکانات درمانی، بیرون از شفاخانه و در خانه‌های‌شان درمان می‌شوند.

به گفته آقای شهیر، درمان بیماران کرونایی در خانه‌های‌شان نتیجۀ مطلوب ندارد. او می‌‌افزاید که به‌دلیل ناتوانی بیماران در مراعات توصیه‌های صحی، خطر سرایت این ویروس به دیگران بیش‌تر شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

او می‌گوید: «ما بستر داریم، اما بیماران در خانه‌های‌شان درمان می‌شوند؛ به‌خاطر این‌که مواد سوخت کافی نیست که اتاق‌ها را برای بیماران گرم نگه‌ داریم‌. به همین خاطر است که روزانه دو تا سه مریض داخل بستر داشتیم که در خانه درمان می‌شوند. عموماً اگر مشکلات را بگوییم، زیاد است که از جمله شش ماه می‌شود معاشات کارمندان هیچ پرداخت نشده و هم‌چنان داروی کافی وجود نداشته و ما بعضی داروهایی که از بودجۀ قبلی باقی مانده است، همان‌ها را برای بیماران توزیع می‌کنیم.»سرپرست شفاخانۀ کووید ۱۹ غور هم‌چنان می‌گوید که آنان بارها مشکلات این شفاخانه را با مقام‌های محلی و مرکزی در میان گذاشته‌اند؛ اما هنوز اقدامی برای حل این مشکل نشده است.

از سویی هم، شماری از باشنده‌گان غور از نبود امکانات برای درمان بیماران کرونایی در این ولایت انتقاد می‌کنند و از مسئولان می‌خواهند که فعالیت داخل بستر شفاخانۀ کووید ۱۹ این ولایت را از سر گیرند.

ذبیح‌الله، یک تن از باشنده‌گان غور، می‌گوید: «مریض داشتیم و مراجعه کردیم به شفاخانۀ کووید ۱۹؛ ولی متأسفانه مریض ما را نپذیرفتند. چون گفتند که ما حالا مریضان را نمی‌پذیریم. ما انتظار داریم که در بخش کووید ۱۹ یا کرونا در ولایت غور توجه جدی شود تا این‌که از افزایش مریضان کرونایی جلوگیری شود.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

خیرالدین، یک تن دیگر از باشنده‌گان غور، نیز می‌گوید: «ما از روی ناچاری و نبود جای مجبور شدیم که مریض ما را به خانه ببریم. ما از حکومت درخواست این را داریم که باید به شفاخانۀ کووید ۱۹ غور رسیده‌گی شود.»

در همین حال، عبداللطیف رحیمی، سرپرست ریاست صحت عامۀ غور با آن‌که مشکلات در شفاخانۀ کووید ۱۹ این ولایت را می‌پذیرد، اما می‌گوید که تلاش‌های آنان برای از سر گیری فعالیت داخل بستر این شفاخانه جریان دارد.

مسئولان صحی غور از افزایش بیماران کرونایی در این ولایت ابراز نگرانی می‌کنند و می‌گویند که در شش ماه گذشته بیش از ۲ هزار تن به شفاخانۀ کووید ۱۹ این ولایت مراجعه کرده‌اند که از این میان نتیجۀ آزمایش ۴۷۸ تن مثبت بوده است و ۵۰ تن جان باخته‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: