مسئولان ریاست صحت عامه‌ی فاریاب، می‌گویند در یک هفته‌ی گذشته، بیش از یک ‌هزار تن در ولسوالی قیصار این ولایت به بیماری کولرا مبتلا شده و سه تن جان باخته است.

عجب‌خان حمیدی، رییس صحت عامه‌ی فاریاب، می‌گوید که به دلیل آلوده‌بودن آب آشامیدنی در روستاهای «تامچی‌بابر» و «تامچی‌تنزایی» ولسوالی قیصار این ولایت، بیش از یک ‌هزار تن به بیماری کولرا مبتلا شده و سه تن جان باخته است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

به گفته‌ی آقای حمیدی، ریاست صحت فاریاب، گروه‌های صحی را برای درمان مردم و پیش‌گیری از گسترش این بمیاری، به محل فرستاده است.

رییس صحت عامه‌ی فاریاب، می‌گوید؛ با این که گروه‌های مجهز سیار صحت عامه برای اقدام‌های زودرس در محل استند؛ اما، با آن هم، روزانه ۳۰ تن آلوده به کولرا به  این گروه‌ها مراجعه می‌کنند.

جمشید، یکی از پزشکان در گروه سیار صحت عامه در روستاهای تامچی‌بابر و تامچی‌تنزایی، می‌گوید که آن‌ها، تا هنوز به یک هزار تن رسیدگی کرده اند و پس از آمدن شان به محل، هیچ رقم فوتی ثبت نشده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

تامچی‌بابر و تامچی‌تنزایی در ۲۵کیلومتری مرکز قیصار قرار دارد و به گفته‌ی باشندگان محل، یک هزار و ۵۰۰ خانواده در این دو روستا زندگی می‌کنند که به خدمات درمانی، آب آشامیدنی پاک، مکتب و راه‌های ارتباطی مناسب دست‌رسی ندارند.

گفتنی است که به دنبال سیلاب‌های پسین و محدودشدن دست‌رسی مردم به آب پاک، بیماری کولرا در شماری از ولایت‌های شمالی و جنوبی، گسترش یافته است.

 

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: