تصویرهایی که از عبدالفهیم میاخیل، مدیر عمومی انکشافی و اجتماعی ریاست احیا و انکشاف دهات کندز به سلام‌وطندار رسیده است، نشان می‌دهد دوست‌محمد ریحان، رئیس این ریاست، دست‌یار و دو نگه‌بانش که برادر و پسر کاکایش نیز می‌شوند، آقای میاخیل را در دفترش خواسته‌اند و او را شدید لت‌وکوب می‌کنند.

عبدالفهیم میاخیل به سلام‌وطندار می‌گوید که رئیس احیا و انکشاف دهات کندز و نگه‌بانان او سه‌شنبۀ هفتۀ گذشته بر او حمله کرده و با قنداغ، تفنگچه، سنگ‌ سرمیزی و مُشت‌ولگد او را شدید زخمی کرده‌اند.

او دلیل‌های عمدۀ لت‌وکوبش از سوی رئیس احیا و انکشاف دهات را این‌گونه فشرده می‌کند. به گفتۀ او، دلیل نخست این‌که در آزمون کارمندان میثاق شهروندی حدود هشت تن کامیاب شده بودند و پس از آن رئیس احیا و انکشاف دهات تلاش کرده بود تا افراد ناکام را به‌جای افراد کامیاب استخدام کند، اما از این‌که مسئولیت آزمون به ‌دوش او بود، مانع قانون‌شکنی رئیسش شد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

به گفتۀ عبدالفهیم میاخیل، اعتراض کارمندان در پیوند به توزیع ناعادلانۀ اضافه‌کاری‌ها، ناکام‌ماندن رئیس انکشاف دهات در یک ارزیابی و دریافت‌ اخطاریه از سوی وزارت احیا و انکشاف دهات به‌خاطر توزیع‌کردن مواد غیرغذایی خلاف کارشیوه به نیازمندان، دلیل‌های دیگری‌‌اند که رئیس احیا و انکشاف دهات در برابر او عقده‌مند شده بود.عنایت‌الله خلیق، رئیس جامعۀ مدنی کندز که رو‌ی‌داد را با نمایندۀ حقوق بشر بررسی و پی‌گیری کرده است، این کار رئیس احیا و انکشاف دهات کندز را «وحشی‌گری و مایۀ ننگ برای ادارۀ محلی و وزارت احیا و انکشاف دهات» می‌خواند و خواهان پی‌گیری جدی این روی‌داد از سوی نهادهای وابسته و به کیفررساندن عاملان آن می‌باشد.

عبدالفهیم میاخیل در بستر بیماری و در وضعیتی که زخمی‌ست.

عنایت‌الله خلیق می‌افزاید که پیش از این نیز رئیس انکشاف دهات کندز اقدام‌های خلاف قانون و فسادآلود داشته و خواسته است کار در این اداره را با خودکامه‌گی و اجراات فراتر از قانون پیش ببرد. او می‌گوید که رئیس انکشاف دهات کندز هم‌اکنون هفت تن از اعضای خانواده و نزدیکان خود را در سمت‌های مختلف این اداره و پروژه‌های آن گماشته و از آنان گروهی ساخته است تا بتواند به خودکامه‌گی‌هایش ادامه دهد.

در همین حال، پشتون لودین، مسئول نظارت کمیسیون حقوق بشر کندز که به‌دلیل شکایت مدیر عمومی انکشافی و اجتماعی ریاست احیا و انکشاف دهات این ولایت به این اداره رفته است، می‌گوید که بر بنیاد بررسی‌های آنان عبدالفهیم میاخیل با ضرب تفنگچه و دیگر وسایل لت‌وکوب شده و به بیمارستان انتقال یافته است. به گفتۀ مسئول نظارت کمیسیون حقوق بشر کندز، آنان این قضیه را در این کمیسیون ثبت کرده‌اند و آن را به گونۀ شفاف بررسی خواهند کرد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

خواستیم دیدگاه دوست‌محمد ریحان، رئیس احیا و انکشاف دهات کندز را دربارۀ ادعای لت‌وکوب و اتهام‌های واردشده بر او داشته باشیم؛ اما آقای ریحان این اتهام‌ها را رد و در پیوند به این قضیه اظهار بی‌خبری کرد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: