هرچند وجود ایست‌گاه‌های منظم شهری، یکی از ویژگی‌های حتمی زندگی شهری است؛ اما باشندگان کابل از چندین دهه به این سو، همواره از نبود ایست‌گاه‌های منظم شهری و ترانسپورت شهری، رنج می‌برند.

رضا، باشنده‌ی کابل، می‌گوید که به دلیل نبود ایست‌گاه‌های شهری، روزانه ساعت‌ها روی جاده‌ها برای رسیدن موتر مورد نظر سرگردانی می‌کشد.

او، می‌افزاید که نبود ایست‌گاه‌های شهری، در کنار دیگر دردسرهایی که به مردم ایجاد کرده، سبب افزایش ازدحام در سطح شهر نیز شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

رضا می‌گوید: «نبود ایست‌گاه‌ها در شهر، مردم را با مشکلات زیادی مواجه می‌کند و ما روزانه، ساعت‌ها انتظار می‌کشیم تا موتر بیابیم و نبود ایست‌گاه‌های شهری، بیش‌تر چالش‌های ترافیکی را به میان می‌آورد.»

عبدالبصیر، راننده در شهر کابل، می‌گوید: «اکنون ایست‌گاه نیست و مردم بیش‌تر با مشکلات مواجه شده اند. این مشکلات ازدحام ترافیکی را به وجود آورده است و تا آمبولانس بیاید، بیمار ممکن تلف شود.»

صفی‌الله، دیگر راننده در شهر کابل، نیز می‌گوید: «ایست‌گاه مشخص نیست؛ هر روز ترافیک‌ها هم‌راه ما برخورد خراب می‌کنند و دشنام می‌دهند و اگر ایست‌گاه مشخص ایجاد شود، بیش‌تر برای رانندگان و باشندگان کابل سهولت ایجاد می‌شود.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

با این حال، مسئولان وزارت ترانسپورت و هوانوردی ملکی افغانستان، از تصویب طرح تنظیم شهری برای کابل خبر می‌دهند.

امام‌الدین احمدی، سخن‌گوی وزارت ترانسپورت و هوانوردی ملکی افغانستان، می‌گوید: «طرح تنظیم شهری از سوی کابینه تصویب شده است و به زودی تلاش می‌شود که تطبیق شود.»

بر اساس معلومات وزارت ترانسپورت و هوانوردی ملکی، در طرح تنظیم شهری، ۸۹ مسیر در سراسر پایتخت وجود دارد که در هر یک از این مسیرها، ایست‌گاه‌های مشخصی گنجانیده شده است و برای همه موترهایی که در این مسیرها فعالیت دارند، استیکر توزیع خواهد شد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: