خالد زدران، سخنگوی فرماندهی امنیۀ کابل، امروز در یک نشست خبری که گزارش دستاوردهای شش ماه گذشتۀ این نهاد را ارائه می‌کرد، می‌گوید که در این مدت در شهر و ولسوالی‌های کابل ۲ هزار و ۱۸۰ تن را به اتهام جرم‌های گونه‌گون بازداشت کرده‌اند و در این میان برخی از مجرمان مشهور نیز شامل‌اند.

او می‌‌افزاید که نیروهای امارت اسلامی سلاح‌های مختلف، واسکت‌های زرهی، بیش از ۵۸ کیلوگرام مواد مخدر، ۶۰ هزار قرص تابلیت کا، ۴۴۸ بوتل مشروب، دو عراده موتر، یک عراده موترسایکل و ۲۵ عدد موبایل را ضبط کرده‌اند.

به گفتۀ سخنگوی فرماندهی امنیۀ کابل، در شش ماه گذشته ۲۶ عملیات با موفقیت انجام شده است و نیرو‌های مدیریت مبارزه با تروریسم فرماندهی امنیۀ کابل ۳۸ تن را به اتهام کمیشن‌کاری، قاچاق سلاح، سوءاستفاده از نام امارت اسلامی و ارتباط با گروه دولت اسلامی (داعش) بازداشت کرده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

او می‌گوید: «فرماندهی امنیۀ کابل و حوزه‌های وابسته به آن در شش ماه گذشته در عملیات‌های گسترده ۲ هزار و ۱۸۰ تن را به اتهام جرم‌های جنایی مانند دزدی، آدم‌ربایی، قتل، داشتن سلاح غیرقانونی، فساد اخلاقی و اخلال نظم بازداشت کرده‌ و آنان را به نهادهایغ عدلی و قضایی سپرده‌اند.»

از سویی هم، سخنگوی فرماندهی امنیۀ کابل در این نشست خبری می‌گوید که یونیفورم/لباس ویژۀ پولیس در حال تکمیل‌شدن است که با ملبس‌شدن پولیس به آن، از دزدی و دیگر روی‌دادها پیش‌گیری خواهد شد. او می‌افزاید که به‌زودی ایست‌های بازرسی کابل نیز با وسایل فنی پیش‌رفته و افراد مسلکی مجهز می‌شود.

در همین حال، حمیدالله شفیعی، معاون امنیتی فرماندهی امنیۀ کابل از تأمین امنیت شهروندان اطمینان می‌دهد. او می‌افزاید که نیروهای امنیتی امارت اسلامی به تأمین امنیت شهروندان عادی، خبرنگاران، بازرگانان و دیگر اقشار جامعه متعهد اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

آقای شفیعی می‌افزاید: «شمارۀ ۱۰۰ فعال است و شمارۀ ۱۱۹ که بیش‌تر هم‌وطنان ما به آن زنگ می‌زنند، نیز فعال است. امنیت در تمام مناطق کشور تأمین است و شما می‌توانید به این شماره‌ها به تماس شوید و مشکل‌تان ان‌شاءالله در همان ساعت حل خواهد شد.»

لازم به یادآوری‌ست که با روی‌کارآمدن دوبارۀ امارت اسلامی این نخستین بار است که فرماندهی امنیۀ کابل گزارش دستاوردهای شش ماهۀ این نهاد را با رسانه‌ها شریک می‌‌کند. با این‌که مسئولان امارت اسلامی از تأمین امنیت اطمینان می‌دهند؛ اما براساس گزارش‌ها، در این اواخر در کابل و شماری از ولایت‌های کشور روی‌دادهای قتل و آدم‌ربایی افزایش یافته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: