شهرداری کابل روز دوشنبه، ۱۴ سنبله، کار تخریب خانه‌های مسیر سرای‌ شمالی تا کوتل خیرخانه را، آغاز کرده است.

حبیب‌الرحمان، یک تن از نمایندگان مردم این محل، می‌گوید که تخریب خانه‌ها به مردم مشکلات اجتماعی به میان آورده است.

او می‌افزاید: «مردم خانه‌ی خود را گرو داده اند و اکنون پول هم ندارند که بپردازند و خانه‌ی شان هم دیگر وجود ندارد. این کلان‌ترین مشکل مردم است و نیز فصل زمستان در پیش رو است و به ما، از سوی حکومت جای بودوباش هم داده نشده است و مردم امسال زمستان سخت خواهند داشت.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

عظم‌الدین، یک تن از باشندگان این منطقه، نیز می‌گوید که آنان با فقر و تنگ‌دستی دست‌وپنجه نرم می‌کنند و امارت اسلامی باید برای‌شان مکان بودوباش فراهم کند.

او می‌افزاید: «من معیوب هستم و این جا چند دکان داشتم و نفقه‌ی خانواده‌ام را از این طریق می‌توانستم تأمین کنم؛ اما اکنون دیگر دکان هم ندارم. از حکومت می‌خواهم که زمینه‌ی بودوباش ما را در جای مناسب فراهم کند.»

در همین حال، بلال کریمی، از معاونان سخنگوی امارت اسلامی، به سلام‌وطندار می‌گوید که به باشندگان این محل، ۱۰ روز فرصت داده شده بود و شهرداری کابل، روز گذشته کار تخریب این خانه‌ها را آغاز کرده‌ است. «۱۰ روز فرصت داشتند که خانه‌های خود را تخریب کنند و اکنون شهرداری کابل این کار را انجام می‌‌دهد.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

با این حال، نعمت‌الله بارکزی، سخن‌گوی شهرداری کابل، به سلام‌وطندار می‌‌گوید که با تخریب این خانه‌ها، مسیر جاده‌ی سرای شمالی-بازار کوتل را توسعه می‌دهند. او می‌افزاید که دولت مکلف به جبران خساره نیست.

براساس معلومات شهرداری کابل، توسعه‌ی جاده‌ی سرای شمالی تا بازار کوتل، بخشی از کار فاز شاهراه کابل-شمال است که به دلیل بازسازی این مسیر، بیش از ۱۵۰ خانه تخریب می‌شود. گفتنی‌ست که شاهراه کابل-شمال با طول ۳۸ کیلومتر و پهنای ۲۵ کیلومتر ساخته شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: