مسئولان شهرداری کابل می‌گویند که هرچند این نهاد با ۱۰ درصد کسر بودجه روبه‌روست، اما پلان دارد تا ۱۸۱ پروژۀ توسعه‌یی را در سال جاری خورشیدی از درآمدهای این نهاد، در شهر کابل تطبیق کند.

عبدالرشید بلوچ، شهردار کابل، امروز در یک نشست خبری‌ در کابل می‌گوید که ۴ میلیارد و ۸۱۲ میلیون افغانی برای تطبیق این پروژه‌ها در نظر گرفته شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

آقای بلوچ می‌افزاید که مدیریت آب‌های سطحی، مدیریت ترافیک و ترانسپورت عامه، سرک‌سازی،  تنظیف شهر و حفظ و انکشاف ساحات سبز شهری، از پلان‌هایی‌اند که شهرداری کابل می‌خواهد آن‌ها را تطبیق کند.در همین حال، محمدآصف جلال‌زی، رئیس پلان، پالیسی، نظارت و ارزیابی شهرداری کابل، نیز در این نشست می‌گوید در حالی‌ که این نهاد با کسر ۱۰ درصدی بودجه روبه‌روست، تمام هزینۀ تطبیق این پروژه‌ها از درآمدهای داخلی شهرداری کابل تأمین خواهد شد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

جلال‌زی می‌افزاید با آن‌که وزارت مالیه هیچ مبلغی را از بودجۀ ملی برای شهرداری کابل در نظر نگرفته است و مؤسسه‌های داخلی و خارجی نیز در این بخش سرمایه‌گذاری نکرده‌اند، اما انتظار می‌رود این پروژه‌ها تا پایان سال جاری تطبیق شود.

شهرداری کابل هدف از تطبیق این پروژه‌ها را ایجاد سهولت برای مردم بیان می‌کند و از پایتخت‌نشینان می‌خواهد که این نهاد را هم‌کاری کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: