شماری از خبرنگاران به سلام‌وطندار می‌‌گویند که پس از تسلط امارت اسلامی بر افغانستان، در وضعیت نگران‌کننده به‌سر می‌برند و برای ادامۀ کارشان با سرنوشت ناروشن روبه‌رو اند. آنان می‌افزایند که به وضعیت‌شان توجهی نمی‌شود و اگر از آنان پشتی‌بانی نشود، ناگزیر به ترک مسلک‌شان خواهند شد.

سیدمعروف سعیدی، یکی از خبرنگاران می‌گوید: «وضعیت رسانه‌ها در کُل ناامیدکننده است، وضعیت کار رسانه‌یی و خبرنگاران ناامیدکننده است. اگر وضعیت تغییر نکند و به همین منوال پیش برود، من مطمین هستم که تمام خبرنگاران وظایف خود را از دست می‌دهند و رسانه‌ها از فعالیت باز می‌مانند.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

خان‌ولی احمدزی، یکی دیگر از خبرنگاران نیز می‌گوید که به مشکلات رسانه‌ها و خبرنگاران رسیده‌‌گی نمی‌شود و سرنوشت مبهم جامعۀ رسانه‌یی، نگرانی‌هایی را ایجاد کرده است.

مسئولان امارت اسلامی به پرسش‌های سلام‌وطندار در این باره پاسخ ندادند، اما مسرور لطفی، مسئول رسانه‌یی اتحادیۀ ملی ژورنالیستان افغانستان می‌گوید که دادخواهی برای بهبود وضعیت خبرنگاران جریان دارد و به‌زودی راه‌کارهایی در این زمینه ایجاد می‌شود.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

پیش از این، کمیتۀ جهانی حفاظت از خبرنگاران در تازه‌ترین گزارشش گفته بود که وضعیت افغانستان برای خبرنگاران به‌شدت در حال بدترشدن است و در سال جاری صدها خبرنگار کشور را ترک کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: