صدها تن از باشنده‌گان ولایت جوزجان امروز (سه‌شنبه، بیست‌وپنجم قوس/آذر) در یک گردهمایی اعتراضی خواهان رهایی عبدالرووف ۹ ساله از چنگ رباینده‌گان شدند.

باشنده‌گان جوزجان در این گردهمایی می‌گویند، پنجاه روز از ربوده‌شدن عبدالرووف ۹ ساله در بلخ می‌گذرد؛ اما حکومت مرکزی و محلی جز سکوت پاسخی برای معترضان ندارد.

عبدالغفار دهقان، یکی از اعتراض‌کننده‌گان به سلام‌وطندار می‌گوید، از ربوده‌شدن عبدالرووف ۹ ساله ۵۰ روز می‌گذرد، اما حکومت در زمینه هیچ تلاشی را که بتواند در رهایی این کودک مؤثر واقع شود، انجام نداده است.

به گفتۀ او، اگر حکومت مرکزی بیش‌تر از این در پیوند به این روی‌داد بی‌توجهی کند، ترکمن‌های ولایت‌های شمالی، بندرهای بازرگانی، اداره‌های دولتی و بزرگ‌راه‌های شمال را می‌بندند و به اعتراض‌های‌شان ادامه می‌دهند.

شمار دیگری از اعتراض‌کننده‌گان هشدار می‌دهند، اگر به زودترین فرصت تصمیم جدی به منظور رهایی عبدالرووف ۹ ساله گرفته نشود، دست به هر اقدامی خواهند زد.

از سویی هم، فعالان مدنی جوزجان حکومت مرکزی را در پیوند به ربوده‌شدن‌های هدف‌مند در ولایت‌های شمالی متهم به بی‌پروایی می‌کنند و از شهروندان می‌خواهند تا در مورد این‌گونه روی‌دادها سکوت نکنند.

لطف‌الله عزیزی، والی جوزجان که در میان معترضان حضور یافته است می‌گوید، به منظور رهایی عبدالرووف ۹ ساله، حکومت مرکزی برنامه‌های خود را دارد که عملی خواهد شد.

این گردهمایی با صدور قطع‌نامه‌یی که در آن به رهایی عبدالرووف ۹ ساله و مجازات عاملان ربوده‌شدن او تأکید شده است، پایان یافت.

عبدالرووف، کودک ۹ سالۀ بلخی، دانش‌آموز یکی از مکتب‌های خصوصی در شهر مزارشریف، حدود ۵۰ روز پیش هنگام رفتن به مکتب از سوی آدم‌ربایانی که لباس نظامی به تن داشتند، ربوده شد و تاکنون مقام‌ها و مسئولان محلی بلخ هیچ سرنخی از این کودک پیدا نکرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: