مسئولان ریاست زراعت، آبیاری و مالداری جوزجان می‌گویند که کار بازسازی جنگل‌باغ، بزرگ‌ترین باغ تفریحی در شهر شبرغان، مرکز این ولایت را با حفظ اصالت تاریخی آن به پیش می‌برند و یک تفریح‌گاه معیاری آماده می‌کنند تا جای‌گاه اجتماعی​ و فرهنگی در آن رعایت شود.

عبادالله انصار، رئیس زراعت، آبیاری و مالداری جوزجان می‌گوید که جنگل‌باغ در سال ۱۳۱۲ خورشیدی بر گسترۀ ۴۰۰ جریب زمین ساخته شده است و در هفت کیلومتری شمال‌غرب شهر شبرغان موقعیت دارد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

به گفتۀ رئیس زراعت جوزجان، کار بازسازی جنگل‌باغ را هم‌اکنون مؤسسۀ «زراعتی و مالداری مدرن» با هم‌کاری مالی​ برنامۀ جهانی غذا به پیش می‌برد که تا شش ماه آینده تکمیل و به بهره‌برداری سپرده خواهد شد.

آقای انصار می‌افزاید که با آغاز کار بازسازی این باغ بزرگ تفریحی، به ۱۷۰ تن زمینۀ کار نیز فراهم شده است. او می‌گوید: «ما کوشش داریم​ که جنگل‌باغ را فعال کنیم و هم‌اکنون ۱۷۰ نفر کار می‌کنند​. ما جنگل‌باغ را آباد و سرسبز می‌کنیم و کوشش‌های ما ادامه دارد.»

با این حال، شماری از باشنده‌گان جوزجان می‌گویند با آن‌که فرهنگ تفریح نسبت به سال‌های گذشته رونق خوبی یافته است، اما مراقبت‌نکردن از باغ‌ها و تفریح‌گاه‌ها سبب می‌شود تا در مرحلۀ نابودی قرار گیرد.​

به گفتۀ آنان، بازسازی این باغ بزرگ تفریحی که هزاران اصله نهال مثمر و غیرمثمر را در بدنۀ خود پرورش داده، یک اقدام نیک است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

عنایت‌الله، یک تن از باشنده‌گان جوزجان، می‌گوید: «بزرگ‌ترین باغ شمال کشور جنگل‌باغ است، از این باغ حفاظت صورت گیرد، به درخت‌ها​ و جویچه‌ها رسیده‌گی شود، باغ بسیار کلان است و میوه‌های رنگارنگ دارد. باید توجه جدی صورت گیرد.»

از سویی هم، فعالان مدنی جوزجان از آغاز کار بازسازی این باغ تفریحی استقبال می‌کنند؛ اما بر حفظ و مراقبت​ آن از سوی ریاست‌های شهرداری و زراعت این ولایت تأکید می‌کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: