پس از پخش گزارش‌ها دربارۀ انتقال تجهیزات و وسایط نظامی آمریکایی از افغانستان به کشورهای همسایه، وزارت داخلۀ امارت اسلامی افغانستان قاچاق آن‌ها را تکذیب کرده است.

این وزارت روز گذشته با پخش خبرنامه‌یی، خبرهای قاچاق تجهیزات و وسایط نظامی به کشورهای همسایه را آوازه خوانده وگفته است که این موضوع هرگز واقعیت ندارد. در خبرنامه تأکید شده است: «عکس‌ها و ویدیوهای منتشرشده از زمان ادارۀ پیشین کابل است که آمریکایی‌ها وسایط نظامی‌شان را از راه پاکستان انتقال می‌دادند.»

وزارت داخله افزوده است، آن‌تعداد از عکس‌ها و ویدیوهایی که از انتقال وسایل از یک ولایت به ولایت دیگر پخش می‌شود، هم نمی‌تواند دلیل قاچاق وسایط نظامی به بیرون از کشور شود.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

با این حال، وزارت داخلۀ امارت اسلامی گفته است به هیچ کسی اجازه نمی‌دهد که حتی «یک مرمی» را هم از افغانستان به بیرون انتقال دهد. این وزارت تأکید کرده که امکانات نظامی نیاز ارتش امارت اسلامی‌ست.

این در حالی‌ست که در روزهای گذشته ویدیوها و عکس‌هایی از قاچاق و انتقال تجهیزات و وسایط نظامی آمریکایی به بیرون از افغانستان پخش شده است. پیش از این هم گزارش‌هایی پخش شده بود که به‌دنبال تسلط امارت اسلامی بر کشور وسایط و تجهیزات نظامی به کشورهای همسایه از جمله پاکستان و ایران قاچاق شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: