در نتیجۀ درگیری‌ها میان نیروهای دولت پیشین و طالبان، ده‌ها واسطۀ نقلیۀ نیروهای دولتی در کشور به‌ویژه بغلان تخریب یا هم به آتش کشیده شد.

بقایای فرسودۀ این وسایط نزدیک به دو ماه می‌شود که در اطراف شاهراه‌های بغلان وجود داشت، اما حالا کمیسیون اصلاحات طالبان در بغلان با ایجاد یک تیم به جمع‌آوری این وسایط اقدام کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

مولوی عبدالرحمان، مسئول کمیسیون اصلاحات طالبان در بغلان می‌گوید که این تیم وظیفه دارد تمام وسایط تخریب‌شده را جمع‌آوری کند و به مکان مشخص انتقال دهد. او می‌گوید که قرار است تمامی این وسایط ترمیم شود.

مولوی محمداسماعیل مظهری، عضو کمیسیون اصلاحات طالبان در بغلان می‌گوید که تمام وسایط نظامی جمع‌آوری می‌شود و کسانی که وسایل این وسایط را به سرقت برده‌اند، نیز بازداشت می‌شوند. آقای مظهری می‌افزاید که آنان به اموال شخصی مردم کاری ندارند و صرفاً وسایط دولتی توقیف می‌شود.

قاری هدایت‌الله هدایت، مسئول کارگاه فرماندهی امنیۀ بغلان هم می‌گوید که یک تیم از مهندسان با وسایل پیش‌رفته مسئولیت ترمیم این وسایط را برعهده دارند. آقای هدایت می‌افزاید که تمام وسایط دوباره ترمیم می‌شود و برای استفاده در اختیار نیروهای طالبان قرار می‌گیرد.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

راننده‌گان از این اقدام طالبان ستایش می‌کنند و می‌گویند که وجود این وسایط در شاهراه‌ها سبب ایجاد روی‌دادهای ترافیکی شده بود.

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: