ادارۀ بازرس ویژۀ آمریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار) گفته که وزارت دفاع آمریکا/پنتاگون در حال ارزیابی و محاسبۀ دقیق شمار، نوعیت و ارزش تمام تجهیزات نظامی‌ است که این کشور در اختیار افغانستان قرار داده است.

سیگار با پخش گزارشی دربارۀ تجهیزات نظامی آمریکا در افغانستان گفته است که وزارت دفاع آمریکا ارزیابی کامل از شمار، نوعیت و ارزش تمام تجهیزات نظامی که این کشور از سال ۲۰۰۵ تاکنون در اختیار افغانستان قرار داده است را انجام می‌دهد.

ادارۀ بازرس ویژۀ آمریکا برای بازسازی افغانستان افزوده است که این ارزیابی شامل شمار احتمالی تجهیزاتی می‌شود که برای نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان پیش از فروپاشی آن به‌جا مانده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

سیگار هم‌چنان گفته، دریافت شمار تجهیزات نظامی که در جریان جنگ‌ها کاهش یافته، شماری که با گذشت زمان فرسوده شده و از بین رفته و نیز شمار تجهیزاتی که در زمان تسلط طالبان در بیرون از کشور بوده، شامل این ارزیابی می‌شود.

در گزارش سیگار آمده است: «آمارهای موجود از تجهیزات نظامی کم‌تر از چیزی‌ست که در جریان ۲۰ سال به نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان داده شده است. این آمارها شامل شمار تجهیزاتی که از بین رفته، فرسوده شده، دزدی شده، ناپدید است، در حال تعمیر است یا در دست‌رس نیست را شامل نمی‌شود، نه هم آمار موجود از تجهیزاتی‌ست که در جریان فروپاشی نیروهای دفاعی و امنیتی قابل استفاده بوده یا اکنون در دست طالبان است.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

آمریکا در بیست سال حضور نظامی‌اش در افغانستان، نیروهای امنیتی و دفاعی این کشور را تمویل و تجهیزات نظامی برای آنان فراهم ‌کرد. پس از بیرون‌شدن سربازان آمریکایی و ناتو از افغانستان تا پایان ماه آگست سال جاری میلادی، شماری از تجهیزات نظامی آنان در افغانستان باقی مانده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: