مسئولان محلی پکتیا می‌گویند که ناوقت شب گذشته میان نظامیان پاکستانی و نیروهای مرزی امارت اسلامی در ولسوالی دندپتان این ولایت در نزدیکی خط مرزی دیورند درگیری رخ داده است.

خالق‌یار احمدزی، رئیس اطلاعات و فرهنگ پکتیا، با تأیید این روی‌داد به سلام‌وطندار می‌گوید که نظامیان پاکستانی در منطقۀ «شپولی» ولسوالی دندپتان بر گزمۀ نیروهای امارت اسلامی شلیک کرده‌اند و پس از آن درگیری میان دو طرف آغاز شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

 رئیس اطلاعات و فرهنگ پکتیا می‌افزاید که در این درگیری به نیروهای امارت اسلامی آسیبی نرسیده است و دربارۀ طرف مقابل معلوماتی ندارند. باشنده‌گان محل نیز وقوع درگیری را  تأیید می‌کنند و می‌گویند که دو طرف برای چندین ساعت به یک‌دیگر شلیک کردند.

گفتنی‌ست که بامداد روز گذشته، نظامیان پاکستانی بر ولسوالی سپیری خوست حمله‌های هوایی کردند که به غیرنظامیان تلفاتی وارد شد. در عین حال، حمله‎‌های توپخانه‌یی نیز از سوی نظامیان پاکستانی بر ولسوالی شلتن کنر انجام شد که غیرنظامیان هدف قرار گرفتند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

این حمله‌ها واکنش‌هایی را در داخل و خارج از کشور برانگیخته است. در واکنش به این حمله‌ها باشنده‌گان خوست روز گذشته و باشنده‌گان ننگرهار امروز راه‌پیمایی‌های اعتراضی کردند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: