مسئولان محلی کنر می‌گویند نظامیان پاکستانی شب گذشته بر مناطق مسکونی ولسوالی شلتن این ولایت حمله‌های توپخانه‌یی کرده‌ که در نتیجۀ آن، غیرنظامیان به‌شمول زنان و کودکان کشته و زخمی شده‌اند.

نجیب‌الله حنیف، رئیس اطلاعات و فرهنگ کنر، به سلام‌وطندار می‌گوید که نظامیان پاکستانی از سه روز به این‌سو بر ولسوالی‌های شلتن، مروره و ناری این ولایت حمله‌های توپخانه‌یی کرده‌اند.

او می‌افزاید که در حمله‌های شب گذشتۀ نظامیان پاکستانی بر ولسوالی شلتن این ولایت، مناطق مسکونی هدف قرار گرفته‌ و در نتیجۀ آن پنج تن به‌شمول زنان و کودکان کشته شده‌اند. در این حمله‌های توپخانه‌یی یک تن دیگر نیز زخم برداشته است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

رئیس اطلاعات و فرهنگ کنر می‌گوید که مقام‌های ادارۀ محلی این ولایت این موضوع را با مقام‌های مرکزی امارت اسلامی شریک کرده‌اند و در تلاش حل آن هستند.

پاکستان از سال‌ها به این‌سو بر مناطق مرزی افغانستان به‌ویژه بر شماری از ولسوالی‌های کنر حمله‌های راکتی کرده که بیش‌تر وقت‌ها تلفات و زیان‌های مالی برجای گذاشته است.

این در حالی‌ست که نظامیان پاکستانی مناطق مهاجران وزیرستانی در خوست را هم‌چنان بمباران کرده‌اند. مستغفر گربز، سخنگوی فرماندهی امنیۀ خوست، به سلا‌م‌وطندار می‌‌گوید نظامیان پاکستانی شب گذشته چهار روستا در ولسوالی سپیری این ولایت را که در آن‌ها مهاجران وزیرستانی زنده‌گی می‌کنند، بمباران کرده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

سخنگوی فرماندهی امنیۀ خوست می‌افزاید که روستاهای «مندته»، «امیر سپر»، «پسی میلی» و «شکونی» بمباران شده است. او تأکید می‌کند که این حمله تلفات نیز برجای گذاشته؛ اما آمار آن هنوز روشن نشده است.

از سویی هم، باشنده‌گان محل به سلا‌م‌وطندار می‌گویند که در این حمله دست‌کم ۳۰ غیرنظامی کشته یا زخمی شده‌ و شمار بسیاری از خانه‌های مسکونی نیز تخریب شده‌اند.

مقام‌های پاکستانی هنوز در این باره چیزی نگفته‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: